Skocz do zawartości

zaświadczenie o obronie po powrocie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak powinno wyglądać zaświadczenie z uczelni, że obrona pracy magisterskiej odbędzie się po powrocie z USA. Jakie elementy musi zawierać i kto musi sie pod nim podpisać. Jaka jest szansa,że osoba z 5 roku dostanie wizę?

Justynko kochana, zajrzyj, prosze, tutaj: http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ic=1352&start=0 , przeprowadzilismy dosc dluga dyskusje na temat tych zaswiadczen. :D

Szanse - duuuuuuze... Bardzo duze, spokojnie, o ile jestes ze wszystkim w porzadku. :)

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Ostatni rok studiów, potrzebuję zaświadczenie z uczelni, jak ono powinno wyglądać? Wsyatrczy podpis promotora i pieczątka katedry?

Jak oni w ambasadzie patrzą na studentów 5 roku? Czy od razu ich skreślają? Czy może ma to dla nich małe znaczenie jak zaświadczenie jest?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatni rok studiów, potrzebuję zaświadczenie z uczelni, jak ono powinno wyglądać? Wsyatrczy podpis promotora i pieczątka katedry?

Jak oni w ambasadzie patrzą na studentów 5 roku? Czy od razu ich skreślają? Czy może ma to dla nich małe znaczenie jak zaświadczenie jest?

Pozdrawiam!

1. Nie rozumiem dlaczego obudziles sie dopiero teraz. :shock: W Twoim biurze nie mowia o takich rzeczach?

2. Jakie zaswiadczenie to tez powinienes sam sprawdzic, zaloze sie, ze nie jestes jedyna osoba na swojej uczelni, ktora ma zamiar wyjechac, wiec panie w dziekanacie powinny wiedziec o co chodzi, byc moze macie gotowe druki.

3. Jezeli nie, to zaswiadczenie powinno wygladac mniej wiecej tak: "Niniejszym zaswiadcza sie, ze pani ...... urodzona dnia ......, corka ....... jest studentka .... roku, .... semestru na kierunku ...... w roku akademickim 2004/2005. Planowany termin zakonczenia studiow ......." (wersja dla kobiet :lol: ). Cos w tym stylu, bo coz mozna innego wymyslic?

"Planowany termin zakonczenia studiow" lepiej zamienic na "Planowany termin obrony pracy"

Najlepiej gdyby bylo podbite przez dziekana, ale znam przypadki, gdy wystarczyl podpis promotora.

Musisz miec indeks, legitymacje (wiem, wiem, czasem nie "musisz"), zaswiadczenie tez powinienes... Nie, nie skreslaja V roku od razu, skad ten pomysl? :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jestem z 5 roku, w ambasadzie byłam w czwartek. Poproszono mnie o indeks i legitymacje. Przeglądając je kobieta-konsul zapytała o to kiedy kończe studia. Powiedzialam że po powrocie i podałam zaświadczenie (własnoręcznie napisane coś w stylu zaświadczam że obrona pani...została przeniesiona na dzien 20 pazdziernika" podpis promotora i pieczatka z dziekanatu plus podpis kobiety z dziekanatu, mialam też zaświadczenie że jestem studentką piątego roku) I tyle. Goscio ktory sprawdza dokumenty rzucil na to okiem. I uslyszalam have nice summer. W zeszłym roku kolega nie miał zaświadczenia tylko powiedział że sie broni po powrocie no i że nie wiedział o zaswiadczeniu, równiez dostał wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dołączam sie do wątku

a posuchajcie czy wystarczy samo zaswiadczenie(w moim przypadku jest tak ze ja skonczyłam studia juz ale od roku sie nei moge obronic i moze ta obrona szczęśliwym trafem zdarzy mi sie przed wyjazdem)ze mam absolutorium ze szkoły?

wezme oczywiscie indeks, legitymacji nie wezme bo szczerze mowiąc nie chce jej pokazywac - oficjalna wersja jest ze ja zgubilam:))zreszta nie wiem po co mam pokazywac te legitymacje skoro studia mam juz ukonczone?hmmm

co sadzicie?

pozdro

karola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz karola, ja mialem DUZY problem z zaswiadczeniem, bo jestem na ostatnim roku do wrzesnia mam zlozyc prace dyplomowa,a obrona po powrocie. Poprosilem w dziekanacie o zaswiadczenie ze jestem studentem, a dostalem cos takiego; "....prawa studenta zachowuje do dnia obrony pracy dyplomowej nie dluzej niz do dnia 30 wrzesnia 05". Troche sie wystraszylem,pomyslalem ze moge miec powazny problem bo deklarowalem

chec pobytu w stanach do konca pazdziernika. Moj promotor wydal mi zaswiadczenie, ze obronie sie po powrocie,ale widnial tam tylko jego wlasnoreczny podpis,zadnej pieczatki z uczelni.

Okazalo sie ze konsul ma gdzies moje zaswiadczenia. Wypytal sie dokladnie o moja sytuacje na uczelni ale zadne papiery go nie interesowaly oprocz indeksu i legitymacji studenckiej. Legitymacje musial miec kazdy.

Radze Ci zebys wziela legitke, i badz gotowa na pytania konsula odnosnie twojej sytuacji na uczelni. I pamietaj ze musisz byc przed obrona.

pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki radziu

problem polega na tym ze nie chca wyrobic mi nowej legitymacji, a ja ja zgubilam, powiedzieli ze juz nie jestem studentem i sory bardzo, zaswiadczenei i owszem moge dostac ze amm absolutorium ale na legitymacje nie mam na co liczyc

pozdrawiam

karola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolciu zalatw sobie to zaswiadczenie a jesli chodzi o legitke to powiedz konsulowi ze ja zgubilas i nie zdazysz wyrobic nowej. Oczywiscie to bedzie drobne klamstewko ale podczas mojej wizyty w abasadzie konsulowie sprawiali wrazenie , ze jesli chodzi o studentow to poprostu jest ok. Sprawdzali cos tam w komputerach pobierali odciski palcow itd. ale atmosfera byla luzna.no jeszcze wazna sprawa; zalatwiali nas w rekordowym chyba tepie. stalem przy okienku jakies gora 5 min. krotkie pytania i krotkie odpowiedzi. have a nice summer i koniec :D

pytania byly konkretne jesli chodzi o moja sytuacje na uczelni tzn. ktory rok slowa "praca magisterska" wypowiedziane przez konsula :shock:

-fajnie to brzmialo, pytanie o temat pracy- i tu slowa "konstrukcje stalowe" wypowiedziane przeze mnie :D

bylo bardzo sympatycznie

8)

pozdrawiam i zycze powodzenia trzymaj sie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...