Skocz do zawartości

Wiza Cr1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam wielki problem ale moze zaczne od streszczenia mojej historii:

W 2002 roku wyjechalam na program WORK&TRAVEL do NY na wizie J-1. Los chcial, ze zostalam. W 2008 roku w styczniu wrocilam do Polski z powodow rodzinnych. Dodam, ze te wszystkie lata bylam w stanach nielegalnie. Pracowalam i placilam podatki. Po powrocie do Polski moj partner ze stanow, amerykanin, oswiadczyl mi sie i w sierpniu sie pobralismy na Karaibach. I zaczelo sie zalatwianie formalnosci z wiza CR1. 04.08. tego roku odbylam interview w ambasadzie. I tu powstal problem :

Uwierzyli mi, ze malzenstwo jest z milosci i prawdziwe. Niestety potrzebowali mojego I-94 aby potwierdzic, ze jest tam wpisane DS. Ja nie posiadam tego dokumentu, poniewaz zgubilam go. W tym celu konsul poprosil o pomoc Department of Homland Seciurity. Odpowiedzia bylo, ze nie maja mnie w komputerze. Wiec ambasada zazadala odemnie mojego IAP-66. Wstyd sie przyznac ale ja tego papierku tez nie mam. Nie spodziewalam sie, ze kiedykolwiek wroce do Polski i nie wiedzialam, ze IAP-66 jest tak wazny bo wtedy gdy opuszczalam kraj nikt mi tego nie powiedzial. Nie mam pojecia skad moge wziasc kopie IAP. Agencja ktora zajmowala sie moim wyjazdem w 2002 juz nie istnieje. W miejscu gdzie mnie wyslano do pracy nie maja moich dokumentow gdyz nie archiwizuja pracownikow ktorzy byli zatrudnieni przez agencje...

Nie mam pojecia co dalej mam robic...BLAGAM O POMOC. Moze ktos z was wie jak moge zdobyc kopie IAP-66. Jesli Pani Karina przeczyta moj post to byla bym wdzieczna jesli moglaby Pani cos mi doradzic.

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak bedziesz miec taki papiery a wyjdzie kiedys ze bylas tyle czasu nielegalnie to raz GC Ci zabiora a do tego zostaniesz deportowana ..Od chwili powrotu masz 10 lat zakazu wjazdu na teren USA,poczytaj posty Kariny..Miala bys bardzo ale to bardzo duzo szczescia aby takie cos nie wyszlo,,to jak wygrac pare milionow dolarow.

A i nie radze klamac bo dostaniesz zakaz wjazdu na teren USA,juz 1 osoba tak chciala zrobic i dostala zakaz wjazdu w Ambasadzie USA w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, moze troszeczke inaczej wytlumacze: przy wizie J-1 gdy wjezdza sie do USA emigration wpisuje na formie I-94 d/s co oznacza "duration of status" czyli nie obowiazuje zakaz 10-cio letniego wjazdu do stanow. Ja zgubilam ten I-94 oraz moj IAP-66. Dlatego prosze o wskazowki jak moge odzyskac kopie IAP-66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalam juz kiedys o tym czyli o tym "D/S" przy okazji jednego chlopaka, ktory pojechal do Polski, a zone mial w USA, tyle, ze u ciebie jest jedna rzecz: to, ze bylas nielegalnie to jedno, a to, ze pracowalas nielegalnie to drugie i juz z tym mozesz miec problem, bo wpis "D/S" nie chroni cie przed wybaczeniem nielegalnej pracy, ale to juz inny problem, wiekszy problem masz z udokumentowaniem tego co zyczy sobie konsul.

Jesli twoja instytucja, ktora wysylala Cie do USA nie istnieje, to mozesz miec problem, bo watpie aby ktos mial odpis twojego IAP-66. Powinni miec jakis rekord w komputerze kiedy wydawali Ci wize do USA, ale watpie aby Ci to wystarczylo, bo oni chca konkretny dowod. Trzeba by pomyslec gdzie takie cos dostac, bo prawnie nikt nie ma obowiazu wydania Ci kopii IAP-66, bo minelo juz zbyt duzo czasu i firma sponsorujaca nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to ci pomoze ale tu masz informacje z NVC dla osob ktore byly na J1 w stanach. Zwykle NVC zada DS2019 (nowsza wersja IAP-66) ale jak sama przeczytasz ponizej, jesli go nie masz to inne rodzaje dokumentow moga ci pomoc w udowodnieniu tego co chce zobaczyc konsul (najczesciej czy nie dotyczy cie 2 year residency rule). To oczywiscie przy zalozeniu ze konsul patrzy na sprawe podobnie jak NVC. Powodzenia!

---------------------------------------------------------------------------------------------

DEAR BENEFITIARY,

It appears that you have been in the United States as an Exchange Visitor. As

you know, certain participants in Exchange Visitor Programs are ineligible to

receive an immigrant visa until they have resided for two years in their country of

nationality (or country of last residence) following the completion of their stay in

the U.S. An annotation regarding the applicability of the two-year foreign

residence requirement to your case should appear in the lower-left hand corner

of your Exchange Visitor Certificate of Eligibility (Form IAP-66). Please submit a

copy of the form to this office. If you no longer possess the IAP-66, please

submit a statement containing the following information: 1) The name of the

organization sponsoring your Exchange Visitor Program, its address and the

number of the Program. 2) The date on which you obtained your Exchange

Visitor visa, or date you acquired such status after admission to the U.S. and the

date of termination of your Exchange Visitor status. 3) The country of which you

were a national and resident or, if not a national, a lawful permanent resident, at

the time you obtained your Exchange Visitor status in the U.S. 4) Your

occupation and the field of specialization in which you pursued your studies

during your Exchange Visitor Program. 5) Whether your participation in the

Program was financed in whole or in part by a U.S. Government agency, the

government of your country of nationality/last residence, or a travel grant, if any.

6) Whether you are a physician who participated in an Exchange Visitor Program

to receive a graduate medical education or training. No further action may be

taken on your immigrant visa application until you provide this office with a copy

of your Form IAP-66 or a statement containing the above information.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to ci pomoze ale tu masz informacje z NVC dla osob ktore byly na J1 w stanach. Zwykle NVC zada DS2019 (nowsza wersja IAP-66) ale jak sama przeczytasz ponizej, jesli go nie masz to inne rodzaje dokumentow moga ci pomoc w udowodnieniu tego co chce zobaczyc konsul (najczesciej czy nie dotyczy cie 2 year residency rule). To oczywiscie przy zalozeniu ze konsul patrzy na sprawe podobnie jak NVC. Powodzenia!

---------------------------------------------------------------------------------------------

DEAR BENEFITIARY,

It appears that you have been in the United States as an Exchange Visitor. As

you know, certain participants in Exchange Visitor Programs are ineligible to

receive an immigrant visa until they have resided for two years in their country of

nationality (or country of last residence) following the completion of their stay in

the U.S. An annotation regarding the applicability of the two-year foreign

residence requirement to your case should appear in the lower-left hand corner

of your Exchange Visitor Certificate of Eligibility (Form IAP-66). Please submit a

copy of the form to this office. If you no longer possess the IAP-66, please

submit a statement containing the following information: 1) The name of the

organization sponsoring your Exchange Visitor Program, its address and the

number of the Program. 2) The date on which you obtained your Exchange

Visitor visa, or date you acquired such status after admission to the U.S. and the

date of termination of your Exchange Visitor status. 3) The country of which you

were a national and resident or, if not a national, a lawful permanent resident, at

the time you obtained your Exchange Visitor status in the U.S. 4) Your

occupation and the field of specialization in which you pursued your studies

during your Exchange Visitor Program. 5) Whether your participation in the

Program was financed in whole or in part by a U.S. Government agency, the

government of your country of nationality/last residence, or a travel grant, if any.

6) Whether you are a physician who participated in an Exchange Visitor Program

to receive a graduate medical education or training. No further action may be

taken on your immigrant visa application until you provide this office with a copy

of your Form IAP-66 or a statement containing the above information.

To co napisales tyczy sie nakazu powrotu do kraju na 2 lata po skonczonym programie.

Ta osoba ma zupelnie inna sytuacje - ta osoba musi przedstawic konsulowi DS (dawniejszy IAP-66) wskazujacy, ma wpisane "D/S" na tymze formularzu - tu nie ma mowy o sekcji 212 - tu jest mowa w ogole o formularzu IAP-66. NVC chce od kogos udowodnienia, ze ktos podlega pod sekcje badz nie podlega - ta dziewczyna musi udowodnic, ze ma na IAP-66 wbite "D/S" co nie jest sekcja 212. To, ze NVC chce czyjs statement nie ma znaczenia, bo konsul zayczyl sobie dokument, a nie tylko jej oswiadczenie w danej sprawie - i to jest wlasnie problem, ze ona nie ma dokumentu na ktorym jest wbite "D/S".

NVC moze zadac oswiadczenia itd., tyle, ze NVC nie jest organem wydajacym badz nie, wize imigracyjna. Konsul podczas spotkania zazadal od niej konkretnych dokumentow i albo ona to spelni, albo nie. Jestem wiecej niz pewna, ze gdyby konsul zazadal od niej tylko oswiadczenia, to ona by tutaj zadnych pytan nie zadawala tylko od razu napisala oswiadczenie i byloby po klopocie.

Prawnie NVC moze zadac co chce, a konsul moze zadac inne dokumenty (takie jak np. tutaj). Poniewaz ona byla w USA po skonczeniu programu to konsul chce sie dowiedziec co i jak - i niestety obowiazkiem aplikanta jest wszystko udowodnic. Znam takie przypadki, bo takich osob jest wiele jak sfkan80, tyle, ze w zadnym przypadku (z tych ktore znam) konsul nie ugial sie i nie zaakceptowal osiwadczen itd, tylko dopoki ktos nie przyniosl odpowiednich dokumentow dotad wizy nie dostal (a czasem nawet jak przyniosl to mu zarzucili nielegalna prace i mielismy od nowa kolowrotek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisales tyczy sie nakazu powrotu do kraju na 2 lata po skonczonym programie.

Ta osoba ma zupelnie inna sytuacje - ta osoba musi przedstawic konsulowi DS (dawniejszy IAP-66) wskazujacy, ma wpisane "D/S" na tymze formularzu - tu nie ma mowy o sekcji 212 - tu jest mowa w ogole o formularzu IAP-66. NVC chce od kogos udowodnienia, ze ktos podlega pod sekcje badz nie podlega - ta dziewczyna musi udowodnic, ze ma na IAP-66 wbite "D/S" co nie jest sekcja 212. To, ze NVC chce czyjs statement nie ma znaczenia, bo konsul zayczyl sobie dokument, a nie tylko jej oswiadczenie w danej sprawie - i to jest wlasnie problem, ze ona nie ma dokumentu na ktorym jest wbite "D/S".

NVC moze zadac oswiadczenia itd., tyle, ze NVC nie jest organem wydajacym badz nie, wize imigracyjna. Konsul podczas spotkania zazadal od niej konkretnych dokumentow i albo ona to spelni, albo nie. Jestem wiecej niz pewna, ze gdyby konsul zazadal od niej tylko oswiadczenia, to ona by tutaj zadnych pytan nie zadawala tylko od razu napisala oswiadczenie i byloby po klopocie.

Prawnie NVC moze zadac co chce, a konsul moze zadac inne dokumenty (takie jak np. tutaj). Poniewaz ona byla w USA po skonczeniu programu to konsul chce sie dowiedziec co i jak - i niestety obowiazkiem aplikanta jest wszystko udowodnic. Znam takie przypadki, bo takich osob jest wiele jak sfkan80, tyle, ze w zadnym przypadku (z tych ktore znam) konsul nie ugial sie i nie zaakceptowal osiwadczen itd, tylko dopoki ktos nie przyniosl odpowiednich dokumentow dotad wizy nie dostal (a czasem nawet jak przyniosl to mu zarzucili nielegalna prace i mielismy od nowa kolowrotek).

Dziekuje pani Karino. No wlasnie ja to wiem. Dlatego zastanawiam sie, jesli jest to tak wazny dokument dlaczego nikt nie posiada kopii? Ja w tym momencie nawet nie moge prosic o waver bo moja sprawa po prostu wisi w powietrzu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...