Skocz do zawartości

YTP PRAWDZIWE OBLICZE---chcesz być niewolnikiem??oceń sam


pele

Rekomendowane odpowiedzi

w zeszłym roku wyjechałem z YTP do Ocean City, MD. Zaraz po powrocie okazało sie, ze nici z naszej obiecanej (opłaconej!) posady. Sami znależlismy prace wobec nieuchronnego końca zasobów portfela w hotelu Princess Royale, nie wiedziałem jednak ,ze hotel ten współpracuje z YTP(tzn. z ich sponsorem Geovision) i zatrudnia wiele studentów, korzystających z posrednictwa YTP. Próbowałem rzucic te prace za 5,5 USD za godzine :) i okazało się, że NIE MOGE SIĘ ZWOLNIĆ!

Próbowaliśmy olewać robote i zostać zwolnionym ale tak tez było ciężko!

Oto mail jaki otrzymałem z YTP:

"Drogi Uczestniku

Otrzymalismy od Twojego pracodawcy informacje, ze swoim zachowaniem starasz sie go zmusic do zwolnienia Cie z pracy. Takie zachowanie nie doprowadzi do niczego pozytywnego, wrecz przeciwnie, spowoduje problemy, z jakich byc moze nie zdajesz sobie sprawy. Program Work and Travel jest programem scisle podlegajacym regulacjomDepartamentu Stanu USA, nie jest to wyciaczka turystyczna. Zgadzajac się na udział w programie Work and Travel przyjales do wiadomosci, iz zgodziles sie rowniez przestrzegac jego warunkow, ktore zostaly Ci przedstawione zarowno na spotkaniu w Polsce, jak i w Twoim student handbook. Podstawowa zasada programu jest przestrzeganie regul panujacych u pracodawcy, ktory widnieje na Twoim DS-2019 oraz stosowanie sie do zalecen organizacji sponsorujacej Twoj DS-2019 - GeoVisions. Zarowno opuszczenie pracodawcy, jak i wywieranie na niego nacisku w celu zwolnienia Cie z pracy, jest kategorycznie niezgodne z zasadami programu i prowadzi do cofniecia Ci statusu Uczestnika programu Work and Travel, czyli uniewaznienie Twojej wizy i ubezpieczenia. Twoj pobyt w USA w takiej sytuacji staje sie nielegalny i przy kolejnym staraniu sie o wize doprowadzi do powaznych problemow. Bardzo prosze o dostosowanie sie do zasad programu, zas w przypadku jakichkolwiek problemow o kontakt z organizacja GeoVisions pod numerem telefonu: (603) 363 4187 lub bezplatnie: (888) 830 9455.

Z powazaniem,

Zarzad Youth Travel Polska

OCEŃCIE TO SAMI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z nimi w zeszłym roku byłam w OC i ludzie nie mieli żadnych problemów ze zmianą pracodawcy.

Myślę że bardziej tu była wina nie YTP tylko pracodawcy, który miał pracowników prawie za darmo i dlatego naciskał na Geovision, które z kolei naciskało na was.

Tak mi się wydaje. :?

Pozdawiam Bożka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hehe, tez przerabialam ten hotel w tamte wakacje, i bylo to jedno z bardziej przykrych doswiadczen w moim zyciu o ile nie mozna nazwac tego poprostu horrorem:) dzialy sie tam dantejskie sceny zwlaszcza na housekeepingu, dostalam takiego samego miala od ytp, tylke ze ja od poczatku pracowalam w Princesie, i tez chcialam z tamtad uciec (do barta w innym stanie), co jednak jak sie okazalo bylo niemozliwe. Ewentualnie moglam wrocic do domu...a majac w perspektywie dlug w postanci 2 tys $ nie bylo najlepsza opcja :), Ale nie poddaje sie i w tym roku tez sie wybieram do stanow, mam nadzieje ze tym razem trafie znacznei lepiej

P.S doszly mnie sluchy ze w tym roku ytp zerwalo umowe z Proncesem i nie wysylaja juz tam ludzi, z powodu zbyt wielu skarg...poprostu mielismy pecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...