Skocz do zawartości

Jak Przedluzyc Wizę F-1?


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze, przedluzanie wizy F-1 nie jest konieczne jesli studiuje sie dalej a nie opuszcza sie Stanow; w takim przypadku trzeba tylko przedluzyc formularz I-20 (co zwykle sie robi na tamtejszym uniwersytecie w biurze odpowiedzialnym za zajmowanie sie studentami zagranicznymi, zob. np. procedury w Plattsburghu czy Pittsburghu).

Czego nie jestem pewien, to jak wyglada przedluzanie wizy (bo strony poradnikowe na uniwersytecie odyslaja oglednikowo na strony ambasad, a tam juz trudno cos znalezc na temat przedluzania F-1). Wize mozna przedluzyc tylko w ambasadzie, czyli wydaje sie trzeba wrocic do Polski... i zrobic co? Czy po prostu sklada sie podanie jak o nowiutka wize, czy sa jakies specjalne formularze? I jak dlugo to trwa? Jak bardzo (nie)wygodne jest to w przypadku ludzi takich jak ja, ktorzy wiekszosc czasu spedzaja juz w USA? Czy na prawde trzeba wrocic do Polski by ta wize przedluzyc? Da sie to tak zalatwic, by wszystkie sprawy do ktorych trzeba byc osobiscie w Polsce zalatwic w ciagu kilku dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

  • 4 tygodnie później...

Maly update: przedluzenie I-20 bylo dosc proste - promotor napisal list, przekazalem dokumenty (zlinkowane powyzej) do odpowiedniego biura na uniwersytecie, po tygodniu mam nowe I-20.

Teraz krok drugi - przedluzanie wizy w ambasadzie. W zasadzie - procedura identyczna jak przy skladaniu papierkow o wize - dokumenty te same, koszty tez (wszystko tutaj). Dodzwonilem sie Skypem na trzeci numer (gdzie trzeba wykupic czas rozmowy karta...).

Postaram sie dac znac znowu jak cos sie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...