Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Legalny Pobyt (ew. Ślub)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się do Was z prośbą o poradę.

Właśnie skończyłam studia, w październiku wybieram się do CA, mam wizę R B1/B2 ważną 10 lat. Ponad rok temu związałam się z Amerykaninem poznanym w Polsce. Niedługo lecę do niego i niewykluczone, że będę chciała zostać na długo. Co powinnam zrobić, żeby móc żyć i pracować legalnie w Stanach? Czy jedyna opcja to małżeństwo? Jak wyglądają procedury, jeśli wstąpimy w związek małżeński? Czy to jest jedyne rozwiązanie pozwalające mi zostać (dłużej niż 6 m-cy) i pracować w Stanach? Czy może skoro mam wizę turystyczną będę mogła być w Stanach max 6 m-cy, potem wrócić do Polski na chwilkę i znów polecieć?

Bardzo proszę o jakieś wypowiedzi, rady, itd.

Nie znam się dobrze na tych wszystkich wizowych sprawach, a chciałabym być totalnie legalnie i jak najdłużej. Nie chcę kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na razie jak przeglądam forum, to załamuję ręce. Jest tego tyle, że nie wiem ile mi zajmie czasu ogarnięcie tych wszystkich info.

Poza tym wydaje mi się, że takich sprzed roku czy dwóch nie warto czytać, bo przepisy ciągle się zmieniają.

No coż, czekam na wszelkie Wasze sugestie. A sama postaram się czytać forum systematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...