Skocz do zawartości

Kilka Pytań


B1929

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję wyjechać na początku przyszłego roku do USA w związku z tym mam pytanie odnośnie tego jaką wizę powinienem wybrać. Nie chcę jechać jako tako do pracy, ponieważ w Polsce prowadzę średnią firmę zajmującą się projektami stron itp. Oczywiście jeśli będzie dobra okazja aby zrealizować projekt dla Klienta z USA zrobię to. Jeszcze kilka innych pytań:

- chcę wyjechać z Polski i rozpocząć wszystko od nowa. Narobiłem sobie tutaj troszkę problemów z prawem (szczegółnie art 286 k.k) ale staram się w miarę możliwości naprawić popełnione błędy. Czy moja przeszłość ma wpływ na dostanie wizy ?

- mam ukończoną podstawówkę, na dniach o ile jeszcze będzie to możliwe rozpocznę naukę przez Internet (liceum) ale to troszkę trwa. Czy to że mam ukończoną na razie podstawówkę ma również wpływ na dostanie wizy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję wyjechać na początku przyszłego roku do USA w związku z tym mam pytanie odnośnie tego jaką wizę powinienem wybrać. Nie chcę jechać jako tako do pracy, ponieważ w Polsce prowadzę średnią firmę zajmującą się projektami stron itp. Oczywiście jeśli będzie dobra okazja aby zrealizować projekt dla Klienta z USA zrobię to.

Nie mozesz jechac "jako tako do pracy" bo nie masz do tego prawa, jedyna wiza, jaka mozesz teraz otrzymac, to turystyczna.

Nie spodziewaj sie tez, ze tlumy klientow ustawia sie w kolejce, zebys im ta stronke zrobil, maja od tego swoich ludzi.

- chcę wyjechać z Polski i rozpocząć wszystko od nowa. Narobiłem sobie tutaj troszkę problemów z prawem (szczegółnie art 286 k.k) ale staram się w miarę możliwości naprawić popełnione błędy. Czy moja przeszłość ma wpływ na dostanie wizy ?

Tak. Wypelniajac wniosek DS 156 w pkt. 38 musisz odpowiedziec na pytanie:

"Czy kiedykolwiek aresztowano lub skazano Pana/Panią za jakiekolwiek wykroczenie bądź przestępstwo (nawet jeśli później ułaskawiono Pana/Panią, objęto amnestią, lub innym podobnym aktem prawnym)? Czy kiedykolwiek rozprowadzał/a lub sprzedawał/a Pan/Pani nielegalnie substancje objęte kontrolą (narkotyki), albo trudnił/a się Pan/Pani prostytucją bądź stręczycielstwem?"

Co do zaczynania wszystkiego od nowa - jezeli juz teraz planujesz nielegalne pozostanie po wygasnieciu wizy to przemysl to jeszcze raz.

Czasy raju dla nielegalnych w USA juz dawno minely.

- mam ukończoną podstawówkę, na dniach o ile jeszcze będzie to możliwe rozpocznę naukę przez Internet (liceum) ale to troszkę trwa. Czy to że mam ukończoną na razie podstawówkę ma również wpływ na dostanie wizy ?

Nie, jezeli jest to wiza turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem mniej więcej jak wygląda rynek w USA jeżeli chodzi o projekty stron wiem że jest trudno.

Nigdy nie byłem w areszcie, więzieniu dostałem jedynie kuratora. Czy orientuje się może ktoś czy mając kuratora mogę wyjechać z kraju ?

Tak jak mówię, chcę wszystko zacząć od nowa, więc ustosunkuję się do prawa i jak będę musiał wrócić to wrócę. Czy po powrocie, będę mógł ponownie starać się o wizę ? po jakim czasie lub na jakich zasadach mogę złożyć wniosek o obywatelstwo lub zieloną kartę o ile jest dla polaków już, w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem mniej więcej jak wygląda rynek w USA jeżeli chodzi o projekty stron wiem że jest trudno.

Nigdy nie byłem w areszcie, więzieniu dostałem jedynie kuratora. Czy orientuje się może ktoś czy mając kuratora mogę wyjechać z kraju ?

Tak jak mówię, chcę wszystko zacząć od nowa, więc ustosunkuję się do prawa i jak będę musiał wrócić to wrócę. Czy po powrocie, będę mógł ponownie starać się o wizę ? po jakim czasie lub na jakich zasadach mogę złożyć wniosek o obywatelstwo lub zieloną kartę o ile jest dla polaków już, w co wątpię.

hmmm... z tym kuratorem w Polsce to watpie, zeby Cie wypuscili na dluzej chociaz moze sie myle. Chyba najlepiej spytac wlasnie Kuratora.

Co do Wniosku o obywatelstwo lub Zielona Karte to nic nie mozesz skladac, no chyba ze wezmiesz slub z obywatelem ale do tego potrzebna jest wiza K1 a nie turystyczna. Poczytaj troche forum to ci sie sprawa naswietli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Poczytam, w razie wątpliwości napiszę

Chciałem jeszcze zapytać, czy moja przeszłość związana z kuratorem oraz to że na razie mam wykształcenie podstawowe może mieć wpływ na wydanie obywatelstwa, pytam ogólnie, zastanawia mnie to od dłuższego czasu.

Czytam w tym momencie o K1 jest napisane "swiadectwo niekaralnosci" czy będąc karanym jest już nie możliwe uzyskanie wizy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa takie przestepstwa ze nie polecisz na k-1 ani na zadnej innej wizie a sa takie ze bedziesz mogl tam poleciec i rozpoczac od nowa zycie...

co do kuratora to on sam Ci powie co i jak .

pamietaj ze jak wpiszesz w ds 156 ze nie byles karany a to wyjdzie pod czas starania sie o wize k-1 to mozesz miec nie zaciekawa sytuacje wiec lepiej pisz prawde..

co do obywatelstwa to musisz przejsc test a to bez znajomosci jezyka w pismie i w mowie moze byc ciezkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przestępstwo powiedzmy że to jest wyłudzenie pieniędzy kilkukrotnie nie na sumę większą niż 10,000 zł i wszystkie pieniądze zostały oddane, mam tylko kuratora bez odbywania kary w więzieniu itp. Czy jest to poważne przestępstwo za które mogę nie dostać wizy.

Dodam tyle że to miało miejsce, gdy miałem 17 lat.

---

Jeszcze kilka innych pytań:

-Załóżmy że dostanę wizę turystyczną, czy będąc już w Stanach mogę starać się o wizę studencką aby skończyć w USA liceum ?

- Na wizie turystycznej nie mogę pracować, wiem, czy uzyskując wizę studencką będę mógł podjąć pracę w USA w celu opłacenia edukacji i pobytu tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jesli chodzi o sprawe zmiany twojego statusu to oczywiscie mozesz zmienic na wize pracownicza jak znajdziesz sponsora i forme ktora zlozy na ciebie dokumenty jak i rowniez studenka. mozesz isc do szkoly jezykowej ktora wydaje sie obecnie najtansza i daje ci utrzymanie wizy(patrz szkoly ktore maja prawo ubiergania sie w twoim imieniu wizy studenkiej) poduczysz sie jezyka obedziesz sie z obyczajem w usa i pomyslisz isc dalej. do liceum nie wiem jak to z tym jest czy maja podstawoowke tak sobie mozesz isc do liceium. po pierwsze blokada jezykowa(chyba ze znasz na tyle w pismie i mowie ze sie dogadasz bez problemow). z tego co wiem to musisz zdac jakies testy ale to ja juz za stary bylem aby sie tym martwic. po szkole jezykowej mozesz smigac na studia tylko pamietaj kasa kasa i jeszcze raz kasa w oby przypadkach, musisz pokazac ze cie stac na szkole w przypadku szkol jezykowych w NEw York to jakies 10 do 14 tys $ na koncie i mozesz starac sie z miane, w przypadku studiow to jakies 30 tys. $ . moja zona skladala tu na studia papierki to chcieli ode mnie abym pokazal jako jej sponsor 35 tys $ na koncie ze stac mnie na oplacenie jej za szkole. tak wiec przyjezdzajac na wizie turystycznej chcac przedluzyc status to albo masz oszczednosci lub tez pracujesz na czarno ale jak wczesniej pisali raj dla pracownikow chcacych pracowac na czarno sie skonczyl. tak wiec w scrubie. a najwiecej doswiadczenie i obycia nabywasz w terenie:) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Co do tego przestępstwa to napisałem do ambasady teraz czekać na odpowiedź.

Słyszałem że nie którzy dostają wizę na 10 lat słyszałem też że nie można przebywać dłużej w USA niż w Polsce bo prawdopodobne będzie że tam nielegalnie pracujesz. Jeżeli ktoś w Polsce prowadzi firmę, która przynosi mu odpowiednie pieniądze aby utrzymać się w USA to może przebywać w USA dłużej niż w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1929 co do tych przestepstw to jak narazie recydywisci maja zle,ludzie ktorzy handluja narkotykami,ludzmi itp

do reszty to musisz okazac Konsulowi wyrok przetlumaczony na j.angielski i On podejmuje decyzje ,,musisz pokazac na rozmowie ze to bylo raz oraz wiesz ze zle zrobiles-nie musisz tego mowic wprost ale to musi widac ...Bo jest cos takiego jak danie nastepnej szansy komus pod warunkiem ze wiesz co sie stalo oraz ze nie zrobisz tego juz..

Co do wizy 10 lat to dostajesz taka aby latac przez 10 lat a nie siedziec w USA tyle czasu,,zazwyczaj dostaje sie pobyt na 6 miesiecy i jak chcesz dluzej byc musisz wyslac papiery o przedluzenie pobytu a to kosztuje i nie ma pewnosci ze takie cos dostaniesz i taki rekord zostaje w systemie i przy nastepnym wlocie mozesz miec ale do urzednika ze takie cos zrobiles i czy czasami tak nie zrobisz znow..A czy Ci uwierzy czy nie zalezy od odpowiedzi Twoich oraz od samego urzednika,,jak sie uprze urzednik to Ci anuluje wize-podpiszesz papier ze robiles nielegalnie i tak to sie skonczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...