Skocz do zawartości

Prosze Pomóżcie!


marcin_b86

Rekomendowane odpowiedzi

witam .Mam wielki problem.tuż przed wyjazdem z USA zdebetowalem niechcacy konto w banku amerykanskim,i kiedy sobie uswiadomilem ze moglem to zrobic bylo juz za pozno bo siedziałem na lotnisku.niby suma nieduza 290$ ale juz uroslo do 520$ i dalej rosnie.I pytanie mam takie czy moga mi to sciagnac ze zwrotu podatku,bo mam do odebrania na poczatku przyszlego roku ok 2000$.Do tego czasu to napewno urosnie do tej sumy.Kontaktowalem sie z bankiem w jaki sposob moge to splacic to mowia mi ze musze porozmawiac w placowce banku z konsultantem,a jak pisze ze juz jestem w polsce to mowia to samo-normalnie jak grochem o sciane.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bylem w podobnej sytuacji , po kilku miesiacach jak naliczali odsetki bo tez nie mialem mozliwosci uregulowania debetu zablokowali mi konto . Rok pozniej splacilem naleznosc i wszystko bylo w porzadku . Fakt ze to kilka lat temu , mniejsza kwota i tez pewnie zalezy to od banku jak w takiej sytuacji postepuja . Jezeli chcialbys pokryc to zwrotem podatku to mozesz starac sie o zwrot jako direct deposit bezposrednio na konto tylko upewnij sie ze konto jest ciagle aktywne w momencie starania sie o zwrot podatku .

__________________

Praca w NY i okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chetnie zrobil im ten przelew z Polskiego banku,ale problem jest w tym ze jak pisze do nich jaka sprawa i ze jestem juz u siebie w kraju a nie w usa to oni caly czas mi pisza ze jest duzo mozliwosci splaty zadluzenia,i w celu uzgodnienia musze odwiedzic placowke banku...a jak sie zapytalem czy niemoglbym zrobic przelewu na konto zeby splacic to nic nie pisza.I nie chcialbym zeby to pokrywac ze zwrotu podatku bo do tego czasu to mi urosnie debet na duzo wieksza sume,no i zwrot podatku musze oddac rodzicom za wyjazd.a cos wiecie moze o wpisach na rejestr dluznikow?po jakim czasie?no i wlasnie czy jak mnie tam wpisza czy wtedy nie pobiora mi ze zwrotu?

Dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Praktycznie raczej nie. Wytoczyć Ci mogą sprawę i teoretycznie z wyrokiem mogą sobie Ciebie ścigać. Jeśli nie planujesz się osiedlać w USA, to pomijając fakt, że nie spłacanie długów to sk*****wo, to raczej nic Ci nie grozi. Nawet jakbyś pojechał turystycznie. Oczywiście zawsze jest ryzyko, bo czasem banki w kilku krajach maja jednego właściciela. Dziś ten Twój dług $117 wynosi więcej bo na debecie to leci dużo odsetek i kar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...