Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, Robert7 napisał:

Ona chce kupic u dealera nowy na raty, wiec chyba bank tu nic do tego niema

A u dealera na raty to kto finansuje ? Przeciez dealer ma zwykle finansowanie producenta (a dokladnie jego finansowego ramienia) lub kilku roznych bankow z roznymi warunkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby znała mniej więcej swój credit score. Jak nic nigdy nie brała na kredyt i nie brała karty kredytowej to może on być niewystarczająco wysoki aby dostać interesujące finansowanie. Budowanie credit score to podstawowa umiejętność w społeczeństwie amerykańskim :) Jak pójdzie do dealera i poda im swój SSN to uslyszy co może dostać i na jakich warunkach - to najprostsza droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Robert7 napisał:

Kzielu ja w tym temacie jestem zielony jak trawka na wiosne ona tez, wiec chcemy sie dowiedziec troche wiecej. Ja tez nigdy nic tutaj nie kupowalem na raty wiec jej nie pomoge, moge tylko zapytac

To powiedz jej zeby zrobila minimum researchu odnosnie credit score zeby wiedziala czego sie spodziewac. Porada mcpeara wyzej - ktory zwykle pisze bardzo sensownie - tym razem jest srednio sensowna (sorry mcpear) bo sprawdzenie go u dealera bedzie "hard inquiry" ktore wplywa negatywnie na credit score - poza tym czesc sukcesu w negocjacjach z dealerem to znajomosc swojej pozycji (cos o tym wiem - ostatni samochod w listopadzie zeszlego roku kupilem za $10k off MCRP z 0/60). Dealer i tak w przypadku udzielania kredytu score sprawdzi, wiec nie ma sensu nabijac hard inquiries tylko zeby sprawdzic score.

Credit score proponuje sprawdzic na credit karmie (darmowa) - nie jest on dokladnie tym co uzywaja lenderzy ale w przypadku samochodu wystarczajaco dokladny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, kzielu said:

To powiedz jej zeby zrobila minimum researchu odnosnie credit score zeby wiedziala czego sie spodziewac. Porada mcpeara wyzej - ktory zwykle pisze bardzo sensownie - tym razem jest srednio sensowna (sorry mcpear) bo sprawdzenie go u dealera bedzie "hard inquiry" ktore wplywa negatywnie na credit score - poza tym czesc sukcesu w negocjacjach z dealerem to znajomosc swojej pozycji (cos o tym wiem - ostatni samochod w listopadzie zeszlego roku kupilem za $10k off MCRP z 0/60). Dealer i tak w przypadku udzielania kredytu score sprawdzi, wiec nie ma sensu nabijac hard inquiries tylko zeby sprawdzic score.

Credit score proponuje sprawdzic na credit karmie (darmowa) - nie jest on dokladnie tym co uzywaja lenderzy ale w przypadku samochodu wystarczajaco dokladny.

Zgadzam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 7.03.2018 o 15:25, Aguta napisał:

Ja bym polacala joint sponsor, tak na wszelki wypadek, tak naprawde to mzoe byc woj znajomy, czy rodzic... Wiesz nic nie stracisz majac dodatkowego sponsora, a glupiopby bylo jakbys musiala im dosylac dokumenty dodatkowe...

Jednak miałaś rację. Dostaliśmy RFE. Musimy dosłać dokumenty, bez joint sponsora się nie obejdzie. 

I teraz pytanie: czy joint musi zarabiać tylko 125% , czy oboje z mężem się wliczamy w Household czy tylko ja? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie przepraszam jesli umiescilem swoje pytanie w zlym temacie to raz dwa tez prosba z przeprosinami do administratora gdyz musialem zalozyc drugie konto bo stare pod nazwa Robert7 nie moge sie zalogowac, komp sie zasra.. hasla poszly w ... na poczte i na forum a ich nie pamietam, cholera zawsze dawalem date urodzenia musialem cos innego wstukac:) 

Czy ktos z was mial podobna sytuacje, otoz jutro wylatuje z zona do Polski na wesele kuzynki,  jestem w trakcie oczekiwania na 10 letnia GC (czekam juz prawie rok) mam stempel w paszporcie I- 751 pending. Moje pytanie czy ktos mial podobna sytuacje i problemy na na lotnisku z powrotem.  W sumie troche pozno pytam, bulka po obiedzie, nop ale tak wyszlo ze dwa dni temu podjelismy decyzje ze jednak polecimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...