Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjazd na wizie turystycznej z celem legalizadji pobytu jest przestepstwem

jesli zaczniesz zalatwiac badania w polsce to mozesz nie dostac GC w USA, bo dasz im piekny dowod ze taki zamiar mialas

albo sie hajtasz spontanicznie, i lepiej poczekac troche dluzej niz miesiac i dopiero potem wszystko zalatwiasz

albo zalatwiasz wize K1 - ktora do tego sluzy - i wtedy mozesz nawet sukienke ze soba spakowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jak chcesz robic badania w przychodzi odpowiedniej jak nie bedziesz miec zadnych dokumentow dla nich?..

Jak poczytasz forum,strone Ambasady USA bedziesz wiedziec co jest potrzebne aby takie badania zrobic

nastepna sprawa jak urzad zobaczy ze slub byl planowany i ze na wizie takiej to jest visa frauid -poczytaj o tym na forum tym lub tez innym

a wteddy bedzie zegnaj USA

przekraczajac granice nie powinnas miec zadnych dokumentow swiadczacych o tym ze bedziesz legalizowac pobyt w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich!

Ja rowniez zaczynam przygotowania do procesu otrzymania GC po slubie z obywatelem :) Jestem mile zaskoczona, ze na forum mozna znalezc tyle przydatnych informacji. Ciesze sie, ze tak wiele osob zechcialo podzielic sie swoimi doswiadczeniami. Z pewnoscia bede czesto odwiedzala forum i korzystala z dobrych rad (i sama tez chetnie doradze, jezeli bede wiedziala jak) ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Witam.

Przede wszystkim dziekuje za ogromna pomoc oraz niezbedne informacje.

Przyjecjalam z 3letnim synem na wizie turystycznej 2m-ce temu.po 6ciu tygodniach wyszlam za maz za obywatela US.

Mieszkamy w Californi.Dzis wlasnie wyslyamy dokumenty o marriage certificate.Po trzech tygodniach powinnismy juz go miec.

Jak tylko go dostaniemy planujemy otworzyc wspolne konto i wyrobic ID- czy bedzie to mozliwe???

Za chwile zaczniemy wypelniac wszystkie papiery.

Moje glowne pytanie jest nastepujeace :czy dokumenty o GC dla dziecka sa dokladnie te same co dla mnie???

skladamy wszystkie wymienione wyzej formy w dwoch egzemplazach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukalam na forum odpowiedzi i nigdzie nie znalazlam. wychodze za maz za pare tygodni i wasnie wypelniam papiery. wiekszosc postow "odpowiedziala mi na moje pytania)" jednak mam jeszcze pare dodatkowych

Przylecialam do usa w lipcu 2008 jako au pair. w sierpniu 2010 zmienilam wize na studencka (tzn jestem na statusie bo nie wracalam do polski przez caly okres bycia au pair i tutaj na miejscu w stanach zmienilam status) pytanie mam odnosnie:

I 130 - pyt 14 arrival/departure record I94 skad mam wziasc ten numer skoro zmienilam status na studencki bez wyjazdu do polski? i dalej date authorized stay expired(...)?? rozmumiem ze "he or she arrived a" wpisuje exchange visitor?

pyt 21 "last address at which you lived together" wpisuje daje kiedy zamieszkalimy razem (od) i do wpisje co (skoro wciaz tam mieszkamy)?

I 485 - current USCIS status i expires on - co wpisac?

part 2 "im applying for... because" powinnam zaznaczyc B?

part 3 A nonimmigrant visa# powinnam wpisac numer wizy jaka mam w paszporcie kiedy przylecialam tu jako au pair ? i date visa issued - tutaj co ?

Dzieki bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...