Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

Pacio jestes troche na tym forum,poczytaj,zapoznaj sie z paroma postami,tematami

na forum masz aktualne czasy :)

Tak majac wize mozesz leciec do USA a czekac na GC,mozesz tak samo sie starac o wize turystyczna ale czy ja dostaniesz to zalezy od rozmowy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

w okresie oczekiwania na GC,na rozmowe mozesz byc nielegalnie,po wygasnietej wizie .

Ok , mam jeszcze jedno pytanko , sytuacja wygląda tak , że kolega ma dziewczyne polke mającą obywatelstwo amerykanskie , mieszkaja obecnie razem w polsce i zamierzaja w najblizszym czasie wyjechac do usa i chca wziąć ślub w USA , chcieliby to zrobic jaknajszybciej , czyli wyjezdzajac na wizie turystycznej lub j1, ale czy taki nagły wspolny wyjazd a pozniej slub nie bedzie traktowany jako wyjazd w celu wzięcia slubu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem , ze slub mozna wziąć zawsze i wszedzie i w kazdych okolicznościach , a pozniej ubieganie sie o GC to jest inna para kaloszy, w takim wypadku co byłoby nabezpieczniejszym i jdnoczesnie najszybszym wyjsciem ? Ślub w Polsce i pozniej staranie sie o zieloną karte z Polski albo moze ślub przez wize narzeczenska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, co jest dla osoby starającej sie o zieloną kartę ważniejsze.

Oba procesy (od momentu złożenia petycji do momentu otrzymania zielonej karty) trwają mniej więcej tyle samo.

Z tym, że w przypadku wizy małżeńskiej zieloną kartę dostaje się od razu na wjeździe i praktycznie od razu można zacząć pracę.

W przypadku wizy narzeczeńskiej mija kilka miesięcy od wlotu, nim można zacząć pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...