Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

tak wiem , ze slub mozna wziąć zawsze i wszedzie i w kazdych okolicznościach , a pozniej ubieganie sie o GC to jest inna para kaloszy, w takim wypadku co byłoby nabezpieczniejszym i jdnoczesnie najszybszym wyjsciem ? Ślub w Polsce i pozniej staranie sie o zieloną karte z Polski albo moze ślub przez wize narzeczenska ?

Jedno i drugie jest bezpieczne jeżeli związek jest prawdziwy i masz na to dowody. Reszta jak pisze Joanna. Kosztowo K-1 jest droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A gdzie te I-130 chcesz wyslac ? Do Chicago Lockbox ?

Wyslij jakikolwiek kurierem chcesz, byleby doreczal w US, mozesz tez wyslac poczta. Oplate musisz oplacic czekiem z banku US, tak zeby DHS mogl te pieniadze wyciagnac - jak to zrobisz to Twoj problem - moze byc money order.

Jezeli myslisz o DCFie to juz go w Polsce dawno nie ma. Kazde I-130 idzie do Chicago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 130 wysyla obywatel w usa

Nie skladalismy i 130, tylko I 129 ale moge powiedziec ze wszystkie papiery do USCIC maz wysylal poczta rejestrowana, z tracking number a kwota i sposob platnosci byly wypisane na instrukcjach do formularza, my dolaczylismy czek,

Co do reszty to moze wypowie sie ktos kto faktycznie robil CR1.

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko teraz nalezy do Chicago słać. Z wszystkich niewiadomych została mi właśnie ta forma płatności ponieważ oboje chcemy poczekac na wszystko w Polsce i razem wylecieć. Myślę nad UPSem albo DHLem. A co do platności wydaje mi sie, że to nie będzie takie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Money Order w ogole przeciez nie ma wystawcy.... Po prostu "kupujesz" go na poczcie albo w Walmarcie...

Czek natomiast moze byc wystawiony przez kogokolwiek - ich calkowicie wali kto wystawil czek, wazne zeby dalo go sie zrealizowac (dlatego musza byc "funds drawn from US bank")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy z tymi dokumentami załączyć jakieś potwierdzenie przelewu? Bo jakoś muszą się dowiedzieć kto wysłał pieniądze itd.

Nie robisz zadnego przelewu - wysylasz dokumenty razem z czekiem / money orderem wystawionym na DHS ktory oni zrealizuja w momencie przyjecua dokumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...