Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

//-->

Cr1 - na dzien dzisiejszy ok 12-18 miesiecy plus wcale nie jest rozowo w ambasadzie, bo maja tam sporo pytan, jesli cokolwiek im sie nie podoba i dosylasz, donosisz, tlumaczysz sie itd.

USCIS zwolnilo tempo, podobnie jak i NVC i teraz czeka sie i czeka na wszystko.

Generalnie w ciagu roku czasu naprawde sporo zmian. Ja zawsze mowie jedno: trawa zawsze jest bardziej zielona u sasiada czyli cokolwiek zrobisz to i tak bedziesz miala watpliwosci: albo bedziesz w Polsce, skonczysz studia, moze jakis dobry staz, ale jestescie osobno, zyjesz w niepewnosci co dalej i ile to jeszcze zajmie ALBO jestes w USA, przesuwasz co masz zaplanowane w Polsce, ale jestescie razem.

Na mojej rozmowie dwa miesiące temu było różowo i pozytywnie, pytania mile i powierzchowne,warto dodac, że nasza sprawa nudna aż tak nie byla, mogli wypytywac więcej, ale nie pytali :)

więc nie ma co aż tak straszyc konsulami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

- formularz I-864 (wypełniany przez męża)

- IRS Account Transcript za 2005, 06, 07

- list wyjaśniający dlaczego w 2007 nie było składane zeznanie podatkowe

(spięte spinaczem)

- formularz I-864 (wypełniany przez teściową - joint sponsor)

- ksero paszportu teściowej (strona z danymi)

- W-2 i formularz 1040 za 2007

- list od pracodawcy i ksero payrolls za 2008 (pracodawca mamy był chyba nadgorliwy)

(spięte spinaczem)

------------------------------------------------------

Hej wszystkim - szybkie pytanie, czy w wyzej wymienionym przypadku, gdy formularze I-864 wypelniane sa przez 2 osoby -- meza i tesciowa, czy maz wypelnia i-864 jako joint sponsor (czyt. zaznacza 1.e w formularzu?) czy robi to tylko tesciowa, a maz wtedy jest klasyfikowany jako 1.a "the petitioner"

Ogromne dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

//-->

Na mojej rozmowie dwa miesiące temu było różowo i pozytywnie, pytania mile i powierzchowne,warto dodac, że nasza sprawa nudna aż tak nie byla, mogli wypytywac więcej, ale nie pytali :)

więc nie ma co aż tak straszyc konsulami :)

<script type="text/javascript"></script> A tak z ciekawosci, ile czekałas na rozmowe od zatwierdzenia i130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie na temat sponsora, co jak chłopak jest studentem jeszcze z kredytem studenckim :D a rodziców nie poprosi o pomoc?

Mogę sama się sponsorować?

Poza tym ze odmowia Ci wizy i powiedza zeby znalezc sponsora - to nic. Sama nie mozesz sie sponsorowac chyba ze masz zarobki w US z legalnego zrodla i udokumentujesz ze beda one kontynuowane po imigracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z terenu USA jest możliwe a z po za USA nie licznym się udaje i tym co znają prawo i mają duzoo kasy

Czyli sie da:) spoko, póki co kończę prawo w Polsce, za 2 lata skończę w stanach a chodzi wlasnie o to ze mam sporo kasy ale w Polsce a nie zarobionych w USA :)

Poza tym ze odmowia Ci wizy i powiedza zeby znalezc sponsora - to nic. Sama nie mozesz sie sponsorowac chyba ze masz zarobki w US z legalnego zrodla i udokumentujesz ze beda one kontynuowane po imigracji...

Niby jakiej wizy maja mi odmówić? O narzeczenska nie bede aplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...