Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5/29/2017 o 12:46, pannamloda napisał:

Rozumie ze dziecko w takim wieku nie idzie na interview a USCIS nie robi wywiadu w szkole itp. ? :)

Nie wiem czy jest interview ale nawet jezeli jest to dosc trywialny.

PS. Please pisz po polski. Rozumiem, nie "rozumie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
On 10/6/2009 at 7:38 PM, KW said:

 

Jak ułożyć dokumenty?

za przykładem Akmy

---------------------------------------------------------

- cover letter (zawierający nasz adres, dane osobowe i spis wysyłanych formularzy i dokumentów) - to chyba nie jest wymagane, ale nasz prawnik zawsze coś takiego ludziom przygotowuje.

- czek do formularza I-130 (obecnie $355, wystawiony dla US Department of Homeland Security)

- formularz I-130

- ksero marriage certificate

- ksero birth certificate obywatela (lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo)

- 4 strony G-325A moje (czy nadal 4 strony?)

- 4 strony G-325A obywatela (czy nadal 4 strony?)(czy potrzebne na K1?)

(spięte spinaczem)

- czek do formularza I-485 (obecnie $1010, wystawiony jw.)

- formularz I-485 (2 zdjęcia moje, 2 męża - przypięte w przezroczystych woreczkach)

- ksero mojego paszportu (strona z danymi, strona z wizą i I-94 obydwie strony)

- ksero mojego aktu urodzenia (odpis zupełny, nie skrócony!)

- tłumaczenie mojego aktu urodzenia (robiłam sama), z notką (ja dodałam na osobnej kartce) o treści:

State of ...(nazwa stanu)

County of ...(nazwa hrabstwa)

...(imię i nazwisko) deposes and says:

That I am familiar with both the English and Polish languages and competent to translate Same.

That I have made the attached translation from the annexed document (Birth Certificate) in the Polish language and hereby certify that the same is a true and complete translation to the best of my knowledge, ability and belief.

...(podpis)

Declared this ...(data)

- koperta z badaniami od lekarza

(spięte spinaczem)

- formularz I-765 (2 moje zdjęcia)

- formularz I-131 (2 moje zdjęcia)

- formularz I-864 (wypełniany przez męża)

- IRS Account Transcript za 2005, 06, 07

- list wyjaśniający dlaczego w 2007 nie było składane zeznanie podatkowe

(spięte spinaczem)

- formularz I-864 (wypełniany przez teściową - joint sponsor)

- ksero paszportu teściowej (strona z danymi)

- W-2 i formularz 1040 za 2007

- list od pracodawcy i ksero payrolls za 2008 (pracodawca mamy był chyba nadgorliwy)

(spięte spinaczem)

------------------------------------------------------

 

MAM pytanie, gdzie umiescic 'dowody zwiazku'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Angelika Pawelczak napisał:

uśmiałam się- to za 10 lat, :D bardziej mi chodzi zdjecia/wspolne rachunki/ potwierdzenie wspolnego konta itp

Zarzekala się żaba błota... :D   A za kilka, kilkanaście miesięcy usłyszymy opowiastki o coraz mniejszej mobilnosci...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Cześć może Wy znacie odpowiedź na nasze pytanie. 

Mąż ma obywatelstwo amerykańskie, ale otrzymał je jako dziecko od rodziców ( oni w momencie jego narodzin nie byli jeszcze obywatelami). Czy jego paszport amerykański jest jedynym wymaganym dowodem posiadania obywatelstwa przy składaniu aplikcji o GC dla mnie ( czyli żony).  Czy musi dołączyć też certyfikat potwierdzający jego obywatelstwo ( którego wydanie kosztuje 1200$ na dzień dzisiejszy) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Justyna Gontarski napisał:

Cześć może Wy znacie odpowiedź na nasze pytanie. 

Mąż ma obywatelstwo amerykańskie, ale otrzymał je jako dziecko od rodziców ( oni w momencie jego narodzin nie byli jeszcze obywatelami). Czy jego paszport amerykański jest jedynym wymaganym dowodem posiadania obywatelstwa przy składaniu aplikcji o GC dla mnie ( czyli żony).  Czy musi dołączyć też certyfikat potwierdzający jego obywatelstwo ( którego wydanie kosztuje 1200$ na dzień dzisiejszy) ? 

Wystarczy paszport. Natomiast upewnilbym się że rozliczał się z IRS będąc obywatelem bo jego tax returns beda niezbędne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kzielu napisał:

Wystarczy paszport. Natomiast upewnilbym się że rozliczał się z IRS będąc obywatelem bo jego tax returns beda niezbędne...

Dzięki za odp :) Tak rozliczał się ale pierwsze rozliczenie jest  za zeszły rok dopiero, czy to wystarczy? Czy mogą mieć zastrzeżenia że zbyt krótko tu pracuje?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien rozliczać się bez względu na to, gdzie pracuje. Jeśli pracował wcześniej w Polsce, czy gdzieś indziej, to jego obowiązkiem - jako obywatela - było rozliczanie się co rok. Jeśli dopiero w zeszłym roku zaczął osiągać dochody, to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Joanna30 napisał:

Powinien rozliczać się bez względu na to, gdzie pracuje. Jeśli pracował wcześniej w Polsce, czy gdzieś indziej, to jego obowiązkiem - jako obywatela - było rozliczanie się co rok. Jeśli dopiero w zeszłym roku zaczął osiągać dochody, to nie ma problemu.

Ufff, to jest nadzieja że jakoś przez to przebrniemy. Dzięki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...