Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

a to zielona karta na jaki okres czasu masz/.jak masz na 2 lata to pod koniec tych 2 lat musisz zlozyc papiery o 10 letnia karte i tutaj bedziesz musiala wykazac,pokazac ze byliscie malzenstwem,ze slub nie byl na papiery..do tego masz prawnika od spraw rozwodow?bo to tez Ci pomoze w rozwodzie oraz jak postanowi Sad .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tak moja karta jest jeszcze wazna 1,5 roku To oznacza ze niezabiara mi zielonej karty jak on teraz zarzada rozwodu? i bede musiala znowu udowadniac ze slub nie dla papierow... jejku czemu takie cos musialo mnie spotkac. Zostalam tu dla niego musialam zmienic cale moje zycie a on mnie tak teraz urzadzil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przyjdzie czas to wtedy bedziesz musiala pokazac dokumenty,pokazac np wyrok sadu,wrazie czego miec jakies papiery ze to nie Twoja wina oraz ze bylo wszystko ok do tego czasu -zdrady-rozwodu

jesli Ci sie uda takie cos to dostaniesz 10 letnia karte ale bedziesz czekac na obywatelstwo dluzej niz te 3 lata...

Takie jest prawo i nic na to nie poradzisz,,za dobrze by bylo jakby tak brac slub,pobyc z pare miesiecy a potem rozwod i za jakis czas 10 letnia karta bez udowadniania ze slub byl na prawde

teraz powinnas sie zajac szukaniem informacji z centrach dla kobiet,jest duzo organizacji non-profit ktore Ci moge pomoc przejsc przez to .oraz poszukaj dobrego adwokata .

Moze bedzie Karina to cos doda a jak nie to poczytaj jej posty bo kiedys o tym pisala...znajdziesz ja w uzytkownikach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy! Wyszlam za maz rok temu wszystko pieknie i swietnie mieszkamy sobie szczesliwie z moim mezem od dawna juz mam zielona karte. Zaczelam dobra prace chcialam isc na studia a tu sie wlasnie okazalo ze moj mezus sie odkochal i niechce byc juz ze mna a do tego wszystkiego mnie zdradzil i chce rozwodu! Co ja mam robic? Po pierwsze tragedia dla mnie bo straszny zawod itp ale z drugiej strony ja tu zaczelam moje zycie. Czy rozwod oznacza ze bede musiala wracac do Polski?? Nie dosc ze mi zlamal serce to jeszcze mi zrujnuje zycie? Co ja mam robic? Jak to wszystko dziala? czy w takiej sytuacji naprawde zabiora mi zielona karte i bede musiala wracac do PL? Prosze o odpowiedz od jakiej zorientowanej w tym temacie osoby. Z gory bardzo dziekuje.

poczytaj juz teraz o odnawianiu zielonej karty - tzw lifting conditions w twojej sytuacji to jest mozliwe ale bedziesz potrzebowala bardzo dobre papiery by udowodnic ze malzenstwo bylo nie dla papierow, bo tu istnieje duze podejzenie ze nie bylo

zajrzyj na forum visajourney.com ta jest pare tematow o tym doklanie problemie i jest wszystko wyjasnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

bardzo prosze o odpowiedz

jetsem zona obywatela amerykanskiego, mamy wspolne dziecko, obecnie jestem w polsce, trzy lata temu wrocilam ze stanow, bylam na wizie turystycznej i prezkroczylam termin powrotu o rok i 13 dni, czy jest sens w moim przypadku ubiegac sie o zielona karte czy raczej czekac az minie 10 lat kary ;)

planujemy wspolnie zyc w usa ale w tej sytuacji sama nie wiem co robic

z gory dziekuje za odpowiedz :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

pozostaje sie starac o zniesieniu zakazu tzw waiver ,,poczytasz o tym na forum co to jest

bo 3 lata juz masz za soba od powrotu i masz 7 lata czekania jeszcze..

nie radze klamac we wniosku o wize na pobyt staly bo to sie moze skonczyc zakazem wjazdu na cale zycie na teren USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam.

Planuję wyjechać na wizie turystycznej i około miesiąc pozniej wyjść tam za mąż i zacząć zalatwiac wszystkie formalnosci.Zastanawiałam sie czy jest sens robić wszystkie badania i szczepienia jeszcze przed wyjazdem w warszawie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...