Skocz do zawartości

Wyjazd 19latka Do Usa Nauka Języka.


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...

Hey, mam podobną sprawę tyle że mam 17 lat a wyjechać na kursy planuję równo za rok, czyli już po 18 :) Ale żeby nie tworzyć bezsensownie nowego tematu, zacznę tutaj...

w lutym 2011 roku planuję wybrać się do Nowego Jorku na kurs angielskiego czy tam amerykańskiego smile.gif podczas ferii zimowych. Nie wiem tylko czy polecę na nie raz, czy też dwa razy tj. we ferie zimowe a także latem 2011 r. Chciałbym nadmienić, że posiadam obecnie wizę B-1/B-2 czyli biznesowo-turystyczną, którą otrzymałem na początku bieżącego miesiąca na 10 lat. Kursy, na które chcę się wybrać są kursami ogólnymi. Nie planuję kursów intensywnych. Oto link, mniej więcej takiego typu szkoły szukam: http://www.censu.net/english/Sprachcaffe_New_York.asp

Właściwie jestem już w 100% zdecydowany. Teraz, w marcu w 2010 lecę do NYC w celach turystycznych a także pójść i rozejrzeć się trochę za tego typu szkołami jednak jak już wspomniałem, na kurs planuję polecieć dopiero za rok - w 2011.

Teraz mam pytanka...

Czy ktoś już był na tego typu kursach?

Jeśli nie planuję kursów intensywnych, to mogę lecieć na nie na wizie turystycznej?? Ponieważ gdzieś czytałem, że tylko gdy planuje się intensywne kursy angielskiego to już wówczas należy ubiegać się o wizę studencką.

No i co o tego typu kursach sądzicie...? I jakie wrażenia oraz rezultaty nauki o ile ktoś był... Czy warto? Koszt na 2 tygodnie to z rzędu 600$... jednak z tym raczej problemu nie będzie... rodzice zgodzili się wszystko opłacić :D

I gdy już polecę na te kursy, to czy na lotnisku mogę śmiało urzędnikowi imigracyjnemu powiedzieć (czy może muszę?) że lecę na tego typu kurs? Jeśli NIE lecę na intensywny kurs na wizie turystycznej to chyba nie przyczepi się, że lecę na kursy ogólne, podczas ferii czy też kilku tygodni podczas wakacji? To będzie prawdopodobnie od poniedziałku do piątku po 4 godziny lekcyjne dziennie a intensywne kursy są po 6 godzin dziennie. Mnie intensywne kursy nie interesują. Więc lecąc na tego typu kurs na wizie turystycznej lecę jak najbardziej legalnie, prawda...? Istnieje jakiekolwiek ryzyko blink.gif ?

P.S. Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki, porady czy cokolwiek wie, jakieś doświadczenia etc, bardzo proszę także o dopowiedzenie. Wszystko mi się przyda.

Dziękuję z góry i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...