Skocz do zawartości

H-2b 2009/2010


Rekomendowane odpowiedzi

rzekome J-1 to wiza na internship/training - bylo o tej wizie juz pisane. Plusem dla pracodawcy jest to, ze ta wiza jest oplacana przez aplikanta a nie przez pracodawce oraz ze nie ma limitu wiz.

H2b - problem jest w tym, ze departament kaze udowodnic, ze nie ma potencjalnych pracownikow w USA. Kaze dac ogloszenia do gazet (koszt!), zrobic uzasadnienie zapotrzebowania na pracownika, zrobic usadanienie dlaczego praca bedzie sezonowa, pokazac rozlicznia i wykaz pracownikow sezonowych itd. Inna rzecz, ze H2B bylo wykorzystywane do sciagania udzi, ktorzy byli od razu zwalniani (zarabialo na tym tylko biuro posrednictwa). Teraz w kasynach, hotelach itd. sa rozne zwiazki, ktore protestuja przeciwko zwolnieniom i tym samym ciezko zdobyc H2B. Wliczajac do tego oplaty adwokata plus niepewnosc w uzyskaniu wizy = pracodawcy rezygnuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Karina

mam pytanie, napisałaś że J-1 jest na internship. Czy residency też sie pod ta wizę kwalifikuje? Ja myślałam o wyjezdzie z programem amerykanskim "Veterinary Internship and Residency Matching Program" oczywiście jako lekarz weterynarii program trwa 3 lata:) z tego co wiem to tam chyba też trzeba sie ubiegać o H2b. Nie orientujesz się czy jest możliwość 'podciagniecia' tego jako J-1? Skoro nie ma limitu wiz byloby pewnie łatwiej ja dostać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karino za odpowiedz.

W zwiazku z tym ze H2b sie nie odbedzie, ktos z forumowiczow bedzie chcial wyjechac w lutym do usa?

I jeszcze jedno moze ktos poleciec dobre biuro z training lub rzekomym training?

Bo zaraz zabieram sie do wysylania zapytania do biur ktore oferuja training i zobacze co

one oferuja na dzien dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia trainee

1 program do 12 miesiecy od obrony a 2gi min rok doswiadczenia w zawodzie.

Tylko ze Polska to nie Usa i wez tu zdobadz doswiadczenie i najlepiej jeszcze w dobrej znanej firmie w czasie kryzysu gdzie panuje bezrobocie nawet w stolicy a prace sa na poziomie akwizycja i telemarketing w firmach krzak i gdzie nie wiadomo czy cie nie zwolnia po miesiacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Tu odpowiem. Na razie wyjazd na tej wizie jest niestety niemozliwy; zmienili sobie prawo i teraz pracodawca musi zwrocic pieniadze za podroz co jest bezsensem; wydaja te wizy ale tylko tym co sa w USA :)

wiec jedynie pozostaje wyjechac na turystycznej i probowac zmieniac na h2b, sa serwisy ktore maja nawet ofert pracy (ale czy mozna im zaufac nie wiem, musialby sie ktos wypowiedziec kto korzystal)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...