Skocz do zawartości

Mam Pytanie Odnośnie Dziecka Urodzonego W Polsce.


katarzyna3004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak się zastanawiamy z mężem nad paszportem dla dziecka. Mąż jest obywatelem ja mam zieloną kartę. Nasz maluszek jeszcze nie narodzony będzie miał po tatusiu obywatelstwo. Tylko nie wiemy ile może trwać załatwianie formalności związanych z jego paszportem, a chcemy wylecieć w maju następnego roku.

Maluszek rodzi się pod koniec stycznia stąd nasz dylemat.

Może ktoś wie coś na ten temat. Bo pomyślałam tez że jeżeli załatwienie paszportu Amerykańskiego będzie trwać kilka miesięcy to może istnieje możliwość ubiegania się dla maluszka o wizę turystyczną ( może ktoś wie jak wygląda procedura w przypadku 4 miesięcznego dziecka) i wyjazd na Polskim paszporcie i wizie??

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli ojciec jest obywatelem USA to dziecko nie dostanie nigdy wizy turystycznej.Macie jeszcze czas do stycznia.Ty masz zielona karte , czemu wiec nie urodzisz w Stanach? Ambasada amerykanska przed wydaniem dziecku paszportu amerykanskiego( bo chyba tylko taki wchodzi w gre ,jesli ojciec jest obywatelem USA ma prawo zazadac badan DNA na potwierdzenie ojcostwa dziecka. Czasami robia takie hece. I nas w Polsce badania DNA robi sie zeby zaprzeczyc ojcostwu , Amerykanie zeby potwierdzic. Przemysl czy warto wnosic oplaty , czy lepiej urodzic w USa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...