Skocz do zawartości

Ile Trzeba Czekać Na Green Card


jarecki_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem dokładnie odwrotny niż maja wszyscy na tym forum. A dokładniej nie ja tylko ktoś z mojej rodziny.

Otóż jest ona sponsorowana przez brata obywatela, sprawa ciągnie sie latami, jak to przy sponsorowaniu bywa, nie było żadnych "oznak aktywności urzędników" aż do teraz. Sprawa ruszyła, przyszły jej papiery do wypełnienia, pierwsze odpłaty itp... Pomyślicie ze super, że się nareszcie doczekała, nie jeden by tak chciał. Pech chciał, ze trafiło na zły moment, bo jej firma w Polsce dostała skrzydeł w 2009 roku (tak, w roku kryzysu!) na wiosnę planowana jest budowa nowej siedziby firmy wraz z powierzchnia produkcyjna i sklepem, materiały na budowę kupione, zapowiada się kolejny rekordowy rok, może i kilka, a tu sobie wujek Sam przypomniał o niej. Ona może i by chciała do USA bo tam ma rodzinę ale nie może firmy zostawić pod czyjąś opieka ( raz na 3 miesiące wyleciała do USA, to przez telefon było wszystko ok, a jak wróciła to prawie bankrut). chciała by wylecieć, ale dopiero za powiedzmy 4 lata gdy przygotuje kogoś z rodziny do przejęcia biznesu.

Tyle tej opowieści a teraz moje pytanie:

1. Jak sprawa ruszyła to ile trwa normalnym tokiem aż do wylotu do USA (trzeba siedzieć w USA żeby utrzymać GC)

2. Czy są jakieś sposoby żeby ta sprawe mozna bylo przy pauzować lub przeciągnąć jakos w czasie o jakieś kilka lat

Pytanie troche inne niz zazwyczaj ludzie tu zadają :)

Pozdrawiam Jarecki_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

A no Wuj Sam takie ma prawo ze to tyle trwa ,,a wracajac do tych pytan to oczywiscie ze mozna to przeciagnac w czasie nie wysylajac od tzw razu wszystkich papierow,,wazne aby sprawa nie byla zamknieta-pamietaj o tym...

nastepna sprawa nim otrzyma papiery tzn wize to troche czasu uplynie i bedzie miec jakies 6 miesiecy na wyjazd,...jak juz poleci do USA i otrzyma GC to moze wystapic o bialy paszport a wtedy moze byc po za USA i 2 lata i bez martwienia sie czy ja wpuszcza i nie bedzie miec ale co do jej pobytu po za USA ..bo teraz urzednicy bardziej sie przygladaja takim osobom co maja GC a sobie lataja aby utrzymasz karte-rezydeture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Ale nasówa mi sie jeszcze jedno pytanie

Trzeba wysylac za kazdym razem niekompletne dokumenty. A jak to robić żeby przeciągnąć jak najdłużej? Czy wysyłanie papierów "na bezczelnego" po jednej sztuce sprawdziło by się i za kazdym razem bedą przysyłali list że jeszcze tego i tego brakuje, czy może jeszcze w jakiś inny sposób to robić? Czy może być jakaś kara za takie opóźnianie?? Pierwsza część pytania może nie najbardziej błyskotliwa, ale wybaczcie nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić bezpiecznie, nie tracąc na tym tak długo oczekiwanej zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara to moze byc tak ze Ci przesuna date zamiast o 1 miesiac to o 6 miesiecy lub tez dluzej lub tez zamkna sprawe bo nie bedzie odpowiedzi...

Za kazdym razem bedzie podane jakie ktos ma przeslac dokumenty i w jakim czasie ma sie to zamknac i wtedy najlepiej wysylac tak pod koniec tego czasu ale wszystkie...

I jeszcze raz przeczytaj to co napisalem o czasie oczekiwania,o czasie na wyjazd do USA oraz o bialym paszporcie bo jesli ta osoba miala by juz teraz rozmowe to bedzie miec czas na wyjazd do max. 6miesiecy a jak widac nawet nie ma wszystkich dokumentow wyslanych-wypelnionych wiec jakis czas to potrwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba, ktora posiada paszporty Polski i Niemiecki, po kilkukrotnej odmowie wydania wizy w Polsce, osoba ta udaje sie do USA na paszporcie niemieckim w ruchu bezwizowym, czy taka osoba moze miec problem z legalizacja pobytu i jak duzy problem. Dodam, ze przyjechala ona do meza, ktory wtedy byl rezydentem, ale teraz jest juz obywatelem.

Z gory dzieki za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saka nie wiem czy czytales ale ta osoba nie zalegalizuje sobie pobytu w USA bedac w ruchu bezwizowym,,musi tutaj wjechac albo na wize turystycznej-studenckiej-pracowniczej-wymiany jak J-1 lub tez wizie na laczenie rodzin lub tez na k-1..a w jakim paszporcie bedzie miec taka wize to juz od niej to zalezy...Kiedys juz pisalismy tutaj jakie sa plusy i minusy takiego ruchu

jesli bedzie w USA dluzej niz pozwala jej pobyt a daja na max.90 dni to jej pobyt bedzie nielegalny i nic jej nie da tez slub z obywatelem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy osoba, ktora posiada paszporty Polski i Niemiecki, po kilkukrotnej odmowie wydania wizy w Polsce, osoba ta udaje sie do USA na paszporcie niemieckim w ruchu bezwizowym, czy taka osoba moze miec problem z legalizacja pobytu i jak duzy problem. Dodam, ze przyjechala ona do meza, ktory wtedy byl rezydentem, ale teraz jest juz obywatelem.

Z gory dzieki za odp:)

Chcialem tylko dodac, ze kolezanka dostala wezwanie na odciski, wiec chyba jednak po slubie z obywatelem taki wjazd przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...