Skocz do zawartości

Nebraska Service Center - Jakie Są Kompetencje Tego Biura


david7211

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, właściwie sprawa dotyczy mojego znajomego, sam nie umiem mu pomóc, gdyż cały proces imigracyjny przechodziłem jakiś czas temu, i bardziej znam go od „polskiej” strony, a nie od strony procedur amerykańskich.

Sprawa wygląda tak, mój znajomy posiada Green Card, mieszka w Nowym Jorku, w 2006 roku złożył petycję na swoją rodzinę (żona i dziecko) mieszkającą do tej pory w Polsce. Petycja została wysłana do Vermont Service Center. Ostatnio dostał pismo z Vermont, że przenoszą dokumenty do Nebraska Service Center. Dokładnie napisane jest tak:

„This is to notify you that have transfer red the above application or petition to the USCIS office at Nebraska Service Center. We transferred this case because the record indicates that office has jurisdiction over the case.”

Co to właściwie oznacza, czemu ta sprawa została przeniesiona do Nebraska Service Center? Czy nie jest to jakaś pomyłka?

Słowo „jurisdiction” można rozumieć jako zasięg terytorialny działania lub jako kompetencję do działania w pewnej sprawie. Jeśli dotyczy to zasięgu terytorialnego, to chyba zaszłą jakaś pomyłka, gdyż Nowy Jork podlega pod Vermont Service Center. Natomiast jeśli chodzi o kompetencję działania, może oznacza to, że sprawa ta nabiera już jakiegoś biegu w biurach USCIS. Mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego sprawa została przeniesiona, czy jest to normalne działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno chodzi tu o zasięg terenu jaki obsługuje dane biuro. Skąd wiesz, że NY podlega pod Vermont?

Teraz wszystkie petycje I-130 (wg nowych instrukcji do I-130) wysyła się na P.O. Box w Chicago.

Moja petycja była wysyłana do Nebraski w 2003 r. bo wtedy tam podlegało Illinois, a potem zmienili kompetencje i zasięg biur i przenieśli po kilku latach moją petycję do Californii. Później trafiła do NVC. Być może i w tym przypadku zmienił się zasięg, biura które obsługuje NY.

Myślę, że to tylko na korzyść bo w Vermont tego typu sprawę rozpatrują w 45 miesięcy a w Nebrasce 5 miesięcy.

http://www.uscis.gov/files/form/I-130instr.pdf

https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że NY podlega pod Vermont?

Greg1031 dzięki za odpowiedź.

Skąd wiem że NY podlega pod Vermont? W sumie nie wiem tego na pewno, gdy znajomy pokazał mi pismo, to moją pierwszą reakcją było wpisanie w wyszukiwarkę Internetową hasła "jurisdiction nebraska service center" i pierwszy lepszy wynik to strona http://www.immihelp.com/directory/servicecenters.html, gdzie właśnie NY podlega Vermont. Po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że musze jednak dokładniej poszukać. Dzięki za Twoją odpowiedź, może jeszcze ktoś coś dopowie na forum (mam taką nadzieję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami USCIS przenosi sprawy z jednego biura do drugiego, zeby rozladowac zaleglosci w danym biurze

w 2007/8 np przenosili wszystkie sprawy o lifting conditions z Texasu do Vermont

jeśli tylko go poinformowali i nic od niego nie chcą to niema się czym przejmować

niech facet zadzwoni na infolinie to mu pewnie wyjaśnia dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...