Skocz do zawartości

Wiza Narzeczeńska - Zaczynam Pomocy!


aneczka_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar od dzisiaj rozpocząc cała procedure zwiazaną z wiza narzeczeńska. Troche juz o tym poczytałam i mniej wiecej wiem jak sie za to zabrać. Chciałabym sie dowiedziec tylko jakie dokładnie formy są potrzebne i ile każda z nich kosztuje, nie chciałabym niczego przeoczyć. I mam jeszcze kilka pytań:

1. Ile mniej wiecej trwa całe załatwienie tej wizy?

2. Czytałam na jakimś forum ze dostać ta wize to 99% szansy i czy to prawda?

3. Czy to ze znalismy sie z moim narzeczonym rok czasu przez internet (byl w Iraku) i 20 dni na zywo kiedy mnie tu odwiedzil w Polsce ma wpływ na wiarygodność?

4. Czy to ze jest żołnierzem zmniejsza czy zwieksza nasze szanse na ta wize?

5. W jednej z form jest podane ze trzeba wpisać adres gdzie się bedzie mieszkało po przyjezdzie, tylko chodzi o to ze on teraz mieszka w bazie i dopiero jak przyjade to wynajmiemy razem mieszkanie. Moga być problemy przez to jesli jeszcze nie znam adresu zamieszkania?

6. Z tego co mi wiadomo on jest tzw. sponsorem czy ja też mam pokazać stan mojego konta w banku? czy moje jest nieważne?

7. Na jaką kwotę na wize powinnam być przygotowana łaczne z tymi wszystkimi badaniami lekarskimi?

8. Czy jesli bede miala wszystkie potrzebne dokumenty dobrze wypełnione to może być coś przez co moge nie dostać tej wizy?

Bardzo prosze o pomoc, z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar od dzisiaj rozpocząc cała procedure zwiazaną z wiza narzeczeńska. Troche juz o tym poczytałam i mniej wiecej wiem jak sie za to zabrać. Chciałabym sie dowiedziec tylko jakie dokładnie formy są potrzebne i ile każda z nich kosztuje, nie chciałabym niczego przeoczyć. I mam jeszcze kilka pytań:

1. Ile mniej wiecej trwa całe załatwienie tej wizy?

2. Czytałam na jakimś forum ze dostać ta wize to 99% szansy i czy to prawda?

3. Czy to ze znalismy sie z moim narzeczonym rok czasu przez internet (byl w Iraku) i 20 dni na zywo kiedy mnie tu odwiedzil w Polsce ma wpływ na wiarygodność?

4. Czy to ze jest żołnierzem zmniejsza czy zwieksza nasze szanse na ta wize?

5. W jednej z form jest podane ze trzeba wpisać adres gdzie się bedzie mieszkało po przyjezdzie, tylko chodzi o to ze on teraz mieszka w bazie i dopiero jak przyjade to wynajmiemy razem mieszkanie. Moga być problemy przez to jesli jeszcze nie znam adresu zamieszkania?

6. Z tego co mi wiadomo on jest tzw. sponsorem czy ja też mam pokazać stan mojego konta w banku? czy moje jest nieważne?

7. Na jaką kwotę na wize powinnam być przygotowana łaczne z tymi wszystkimi badaniami lekarskimi?

8. Czy jesli bede miala wszystkie potrzebne dokumenty dobrze wypełnione to może być coś przez co moge nie dostać tej wizy?

Bardzo prosze o pomoc, z góry dziekuje

1. plus minus 8 mies

2 jezeli wszystko sie zgadza to tak

3. nie wiem

4. ani nie zmniejsza ani nie zwieksza

5.chyba tak

6. twoje jest niewazne

7.

8.moze, jezeli np. twoj narzeczony nie ma odpowiedniego dochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ile mniej wiecej trwa całe załatwienie tej wizy?

2. Czytałam na jakimś forum ze dostać ta wize to 99% szansy i czy to prawda?

3. Czy to ze znalismy sie z moim narzeczonym rok czasu przez internet (byl w Iraku) i 20 dni na zywo kiedy mnie tu odwiedzil w Polsce ma wpływ na wiarygodność?

4. Czy to ze jest żołnierzem zmniejsza czy zwieksza nasze szanse na ta wize?

5. W jednej z form jest podane ze trzeba wpisać adres gdzie się bedzie mieszkało po przyjezdzie, tylko chodzi o to ze on teraz mieszka w bazie i dopiero jak przyjade to wynajmiemy razem mieszkanie. Moga być problemy przez to jesli jeszcze nie znam adresu zamieszkania?

6. Z tego co mi wiadomo on jest tzw. sponsorem czy ja też mam pokazać stan mojego konta w banku? czy moje jest nieważne?

7. Na jaką kwotę na wize powinnam być przygotowana łaczne z tymi wszystkimi badaniami lekarskimi?

8. Czy jesli bede miala wszystkie potrzebne dokumenty dobrze wypełnione to może być coś przez co moge nie dostać tej wizy?

1. ostatnio przyspieszyli, wiec może tylko 4-5 miesięcy

2 i 8. jeśli nie masz zakazu wjazdu do USA, wielkich problemow medycznych i sponsor ma wystarczające dochody to będzie OK

3. podobno wystarcza jedno spotkanie, jego pobyt w Iraku powinien tu pomóc

4 i 5. słyszałam że to trochę pomaga, a le może też komplikować pewne sprawy, np ten brak adresu

jest chyba specjalna infolinia dla żołnierzy, niech on tam zadzwoni: http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000b92ca60aRCRD

6. tylko jego dochody sie liczą (można dodać sponsora), ale jako military ma chyba inny limit niż te standardowe 125% powerty line

7. za wniosek $455 placi narzeczony, badania jakieś 400PLN + ewentualne szczepienia tu masz szczegóły, opłata w ambasadzie chyba $131, po ślubie w USA musisz złożyć papiery o AOS i to kosztuje $1010+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...