Skocz do zawartości

J1 - czy mam jakieś realne szanse?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :D

Ja wiem, że z wizami jest jak na loterii, ale może ktoś był w mojej sytuacji i będzie potrafił mi pomóc.

Mam pytanie odnośnie wizy J1( tak się chyba ta "operska" wiza nazywa;-)

Otóż aktualnie jestem au pair w Londynie. Po tych 12 miesiącach (tj. w styczniu 2006) chciałabym wyjechac w tym samym celu do USA. I teraz pojawia się problem: obawiam się, że moga mi nie przyznać wizy ( i pewnie nie jestem tu oryginalna :) ).

W biurach oczywiście mi powiedzieli, że au pairki zazwyczaj dostają wizy, chyba że mają kogoś nielegalnie w USA, albo już im kiedyś odmówiono itp. itd. Ale jakoś mi się w to wierzyc nie chce.

Ja się boję, ze nie dostanę wizy, bo za dużo czasu upłynęło od ukonczenia studiów. W czerwcu 2004 ukonczyłam licencjat i nie poszłam na dalsze studia, bo postanowiłam sobie zrobić przerwę, pozwiedzać świat i poprawić angielski.

W styczniu br. wyjechałam do Anglii i za rok to będzie już ponad 1,5 roku od kiedy skonczyłam studia. Słyszałam, ze jesli od ukończenia szkoły mija tak dużo czasu, to może być problem z otrzymaniem wizy, bo niby nic mnie w kraju nie trzyma(nawet to, że zostały mi jeszcze 2 lata nauki do mgr). Nie wiem czy w konsulacie kogoś będzie interesiowało to, że przez te 1,5 roku nie siedziałam w domu bezczynnie tylko byłam au pair , czy może to wpłynąc na decyzję konsula (ojjj coś mi się wydaje, że nie :? ).

Bede bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo nie wiem czy się napalać na ten wyjazd ( :D ) czy raczej dać sobie spokój albo wykupić ubezpieczenie w razie odmowy wizy :wink:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jakby cos, to bede musiała o tym wspomniec.

Z tego co tu piszą ludzie to lepiej siedzieć cicho, dopiero jak zapytają to odpowiadać... :)

Konsul na pewno będzie wiedział z Twoich dokumentów, że była ś w Londynie jako au pair..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożka a wiesz duzo ludzi ciagle pracuje w Anglii na czarno wiec to moje pytanie,po drugie jesli tak to masz kwit ze pracowalas a to duzooo 8)

rozumiem..

stąd moja wypowiedź ... że lepiej się nie wyrywać z różnymi informacjami, konsul będzie miał to napisane w dokumentach,

...dpiero jak Ci zada pytanie to odpowiadaj... tak piszą ludzie na forum... to tylko rada,

Dominika zrobi jak zechce, i tak jak będzie uważała, stosownie do sytuacji...

Myslę, że osobą kompetentną, która moze Dominice powiedzieć coś więcej na temat Jej sznas na wizę J1 jest Karina

Ja wyraziłam tylko moje zdanie...

Pozdrawiam Bożka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...