Skocz do zawartości

Samodzielny Powrót Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Hi everybody;)

W tym roku podczas wakacji brałam udział w wymianie międzynarodowej z programu Camp America. Generalnie to oni wszystko załatwiali. Wizę J-1 dostałam bez problemu na 5 miesięcy. Do kraju wróciłam po niecałych 11 tygodniach, od razu po zakończeniu mojej pracy na Campie.

Planuję powrót do USA na przyszłoroczne wakacje, bo dostałam zaproszenie z Campu, na którym pracowałam w tym roku, do powrotu. Zdecydowałam się bez wahania, gdyż pobyt tam był największą przygodą mojego dotychczasowego życia. I zdecydowanie polecam taką formę wakacji wszystkim :( Zakochałam się z Stanach, ale nie na tyle aby planować zostanie tam na stałe. Ale wracając do mojej sprawy... tak jak już wspomniałam planuje powrót do USA, z tym, że tym razem prywatnie, nie tak jak w tym roku przez program work&travel. Całą dokumentację związaną z wyjazdem muszę zatem skompletować sama. Z wnioskami DS-156, 157, 158 nie powinnam mieć większych problemów. Nie wiem natomiast co z formularzem DS-2019? Czy ten formularz powinien dostarczyć mi Camp? Kolejne pytanie dotyczy opłaty SEVIS? Znalazłam jej wysokość, ale dla programu work&travel, ale nie dla osób indywidualnych. I tak na koniec reasumując... jestem studentką, ale niestety status ten stracę przypuszczalnie w kwietniu, bądź maju tzn. po mojej obronie. O ponowną wizę amerykańską planuje się ubiegać końcem marca. Czy mimo to powinnam ubiegać się o wizę studencką i czy w ogóle mam jakieś szanse na jej ponowne przyznanie?

Z góry thx za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wize J-1 nie mozesz sie ubiegac sama tzn. nie mozesz sama sobie wypelnic dokumentow i pojsc po wize do ambasady. Przepisy sa bardzo surowe w tej kwestii i musisz miec sponsora (organizacje), ktora podpisze Ci dokumenty do otrzymania J-1. Bez dokumentow podpisanych przez organizacje nie zaplacisz nawet za SEVIS. Nie ma czegos takiego jak SEVIS dla osob prywatnych. Camp nie ma uprawnien do wydawania dokumentow takich jak organizacja sponsorujaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze pytanie jest co chcesz w USA robic, czy chcesz jechac turystycznie czy do pracy, a jesli do pracy to czy do legalnej czy nielegalnej

w pierwszym przypadku wystarczy Ci wiza turystyczna, jesli chcesz jechac legalnie do pracy to potrzebujesz odpowiedniej wizy, ale nie wydaje mi sie, zeby jej uzyskanie bylo proste

co do J1 to jak mowi Karina pewnych rzeczy nie przeskoczysz, chociaz mozna szukac roznych biur podrozy i organizacji i porownac oferte cenowa

ja to kiedys liczylem i wyjazd w ramach J1 (WAT) nie jest duzo drozszy niz turystyczny, jak dobrze policzyc koszty programu to jakies $500-$700, bilet i tak trzeba miec i wize tez,

pewnie zaraz ktos po mnie pojedzie i powie ze $700 to kupa pieniedzy, to prawda, ale w ramach tego poza ubezpieczeniem, mamy pewnosc, ze nasz pobyt bedzie tak dlugi jak przewiduje to dokument DS2019 i oczywiscie legalna praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA mam zamiar ponowie pracować. Oczywiście wszystko legalnie, tak samo jak w tym roku. Mam Social Security Number. Tak jak wspomniałam powyżej sprawa dotyczy powrotu na Camp, na którym pracowałam tego lata. Jestem przerażona waszymi odpowiedziami, bo teraz to już kompletnie nie wiem co mam robić. Poza tym w mailu z Campu dostałam informację następującej treści: "If you went through an agency this past summer such as CCUSA or CampAmerica, you are now able to apply for a visa directly through our camp as we have our own J-1 Visa program."

Proszę o radę co powinnam dalej robić, jak planować wizowe sprawy dotyczące mojego powrotu za ocean.

Thx :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj ich jakie sa koszty programu przez nich organizowanego, warunki i zasady

porownasz sobie to z biurami w Polsce i zobaczysz czy jest taniej - bo nie jest powiedziane ze bedzie,

jesli organizacja wystawi Ci DS2019 to uzyskanie wizy bedzie wygladalo jak rok wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w mailu z Campu dostałam informację następującej treści: "If you went through an agency this past summer such as CCUSA or CampAmerica, you are now able to apply for a visa directly through our camp as we have our own J-1 Visa program."

Thx :(

Zeby ktos mogl wystawic Ci forme DS to ta organizacja - sponsor musi byc wczesniej zatwierdzona przez Departament Stanu. Nie bardzo sobie wyobrazam, zeby Camp byl taka organizacja sponsorujaca... Z jakiego Camp jechalas? Mozna to wtedy sprawdzic czy oni sa na liscie uprawnionych do wystawiania DS.

Tak czy inaczej bez dokumentow od organizacji sponsorujacej oraz bez SEVIS nie mozesz sie starac o wize J-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...