Skocz do zawartości

H1-b I Ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pażdziernika 2009 jestem na wizie H1-B. Pracodawca nie placil mi jeszcze ubezpieczenia, bo twierdzil, ze trzeba przepracowac minimum 6 miesiecy, czy to prawda?

Wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy ( pierwszy miesiac). Czy moge stracic wize? Co wtedy?

Co jesli ciaza okaze sie zagrozona ( bardzo mozliwe, bo mialam pewne problemy) - moze sie okazac, ze bede musiala lezec do porodu, a powrot do kraju samolotem bedzie niemozliwy z powodu ryzyka utraty ciazy? Jak sie wtedy ma sprawa statusu?

Jakie ubezpieczenie wybrac, czy jest jakas mozliwosc oplacenia go juz po fakcie zajscia w ciaze?

Bede wdzieczna za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj takiego ubezpieczenia ktore zgodzi sie na takie cos w Twojej sytuacji ,,bo bedziesz musiala takie cos powiedziec jak bedziesz podpisywac umowe na ubezpieczenie ..

co do zostania w USA to jest cos takiego:

Opóźnienia wynikające nie z winy podróżnego, takie jak odwołanie lub opóźnienie lotu, stan zdrowia wymagający opieki lekarskiej, nie są traktowane jako przedłużenie pobytu bez zezwolenia, jednak przy ponownej podróży do USA należy przedstawić dokumenty wyjaśniające zaistniałą sytuację. W przypadku opóźnienia lotu należy zwrócić sie do linii lotniczych o wydanie pisemnego zaświadczenia, potwierdzającego zaistniałą sytuację lub też o kopię unieważnionej karty pokładowej.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...e-do-kraju.html

ps spytaj sie pracodawcy ze takie cos ma napisane o tych 6 mies...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...