Skocz do zawartości

Cześć Math Egzaminu Sat I-punktacja


Rekomendowane odpowiedzi

Jak liczy się punkty z SAT I : Reasoning Test z części matematycznej? Wiem, że można zdobyć od 200 do 800 punktów. Są punkty ujemne (chyba 1/3). Problem jest taki, że są 54 pytania i nie wiem jak do tego dojść, jak to się liczy.

nie wiem dokładnie jak jest w SAT, ale za to wiem jak jest w GRE. to trochę inne egzaminy, acz może strategia sumowania punktó jest podobna. W GRE każde zadanie jest inaczej punktowane w zależności od poziomu trudności. W computer-based GRE poziom trudności zadania jest dobierany on-line w zależnosci od tego czy poprzednie zadanie rozwiązałes dobrze czy zle - dobrze to nastepne zadanie jest trudniejsze i warte wiecej punktow, zle - łatwiejsze i mniej punktow. Tak wiec rozwiązujac 10 (z 30) zadan bardzo trudnych mozesz dostac cale 800 punktów. skala na GRE jest od 200 do 800 za matme. 200 dostaje się za samo zalogowanie na test - nawet jak wszystkie zadania rozwiazales zle. Dodatkowo w GRE jest tak ze zadania na poczatku (nie pamietam czy pierwsze 10 czy 15 ale jakos tak) sa warte wiecej punktow niz te pozniejsze. dlatego warto poswiecic czas na prawidlowe rozwiazanie tych poczatkowych zadan. to tyle. a i wynik 200-800 to jest poprostu nie dodawanie punktow. najpierw dodaja ci punkty z zdan a potem dopiero przeliczaja na ta skale - to akurat chyba dziala tak samo w sat:

http://www.collegeboard.com/student/testin.../howscored.html

jezeli uczysz sie do sat warto wiec poczytac o roznych strategiach rozwiazywania testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...