Skocz do zawartości

Wstępne Założenia Na Emigracje


Bismark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam na imię Marek i mam skończone 19lat. Wraz z przyjacielem (18 lat) planujemy wyjazd do USA i ułożyć sobie życie. Obecnie uczymy się W Technikum. I mam parę pytań.

-Czy Starać się o Wyjazd po Szkole średniej ?? (Kucharz i Informatyk) i kontynuować naukę w USA?

-Czy Może Skończyć szkołę wyższą w Polsce i dopiero przygotować się na wyjazd.?

-Czy Zarobki w USA są Optymalne? (do Czynszu etc)

Zastanawiałem się nad Stanem Floryda lub Californią ze względu na dosyć niskie ceny mieszkań.

Na Start mamy po 100tys dolarów [Mieszkanie + Rozruch ew. jakiś mały biznes] Oczywiście mieszkali byśmy razem.

Oczywiście Język jest Opanowany w stopniu 5/6

Proszę o Obiektywną Opinię.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Kalifornii jest dużo słońca, pięknych kobiet i gwiazd holiłudu. Tanich mieszkań tam nie ma.

Mając 100K$ w kieszeni i chcąc sobie ułożyć na poważnie życie w jueseju to bym przyjechał na wizie turystycznej, potem zamienił ją na studencką, a następnie kupił sobie żonę. To w lapidarnym skrócie, szczegóły znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam na imię Marek i mam skończone 19lat. Wraz z przyjacielem (18 lat) planujemy wyjazd do USA i ułożyć sobie życie. Obecnie uczymy się W Technikum. I mam parę pytań.

-Czy Starać się o Wyjazd po Szkole średniej ?? (Kucharz i Informatyk) i kontynuować naukę w USA?

-Czy Może Skończyć szkołę wyższą w Polsce i dopiero przygotować się na wyjazd.?

-Czy Zarobki w USA są Optymalne? (do Czynszu etc)

Zastanawiałem się nad Stanem Floryda lub Californią ze względu na dosyć niskie ceny mieszkań.

Na Start mamy po 100tys dolarów [Mieszkanie + Rozruch ew. jakiś mały biznes] Oczywiście mieszkali byśmy razem.

Oczywiście Język jest Opanowany w stopniu 5/6

Proszę o Obiektywną Opinię.

Marek

tanie mieszkania w Kalifornii?

Chyba na zadupiu jakims to moze i tak ale w bardziej cywilizowanych miejscach - to powiedzialbym ze nawet bardzo drogie

wszystko zalezy do czego porownujesz, bo jak porownujesz do Manhattanu w N owym Jorku to moze i tanie sie moga wydawac biorac pod uwage rozmiar i przestrzen do zycia jakie Kalifornia oferuje w porownaniu do ciasnego i drogiego Nowego Jorku, ale wierz mi Kalifornia nie jest tanim stanem do zycia na tle pozostalych stanow

skoncz szkole w Polsce naucz sie tego zawodu kucharza czy informatyka, o ktorym piszesz, to zawsze bedziesz mial jakies umiejetnosci w reku przydatne tu w USA

bo tu na studia, zone i na zycie przez okres tego studiowania to moze tych 100 tysiecy nie wystarczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie stany maja swoj urok i cos niesamowitego pod wzgledem roznej przyrody, krajobrazu, ludzi, akcentow, miast, kultury. Wszystko zalezy czego szukasz w zyciu i z pewnoscia bedzie stan, w ktorym to odnajdziesz, bo to tak zroznicowany krajobrazowo i etnicznie kraj.

Ja np. uwielbiam Kalifornie i tam odnalazlem swoje miejsce. Nie jest to moze raj na ziemi ale mi odpowiada. Jest duzo minusow ale tez duzo za. Nie ma chyba miejsca idealnego.

Ja bym na Twoim miejscu martwil sie bardziej o sprawy formalne. Bo jak juz te przejdziesz to wybor stanu to bedzie pestka w porownaniu do zalegalizowania twojego statusu w tym kraju.

No chyba, ze masz bliska rodzine w USA ktora Cie zasponsoruje

bo tak na nielegalu to wybor masz zawezony delikatnie mowiac - stan Jackowo albo stan Greenpoint do wyboru LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...