Skocz do zawartości

Internship A Potem H1-b W Tej Samej Firmie. Czy Tak Można?


radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie - czy firma u której odbyłem internship może sponsorować mnie na H1-B??? Jeśli tak to jak szybko trzeba zacząć cały proces starania się o H1-B, tak żebym nie musiał opuszczać USA.

Pytanie pojawiło się w mojej głowie po tym jak dowiedziałem się że sekcja 212(e) została zniesiona. Jest firma, która chce mnie sponsorować na H1-B, ale najpierw chcą się upewnić że sie nadaję, muszę przejść taki mały sprawdzian. Dlatego internship wydaje się najlepszym rozwiązaniem na początek, a potem po zaliczonym "egzaminie" H1-B.

Proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez najmiejszego problemu. Moze ci to nawet pomoc w procesie, bo beda widziec ze nie wzieli cie z ulicy tylko byles u nich najpierw na praktyce.

Jesteś pewien? Zawsze myślałem że pracodawca u którego odbyło się praktykę nie może być twoim sponsorem. Kiedyś gdzieś coś takiego wyczytałem. Nie zwróciłem na to zbytnio uwagi bo wtedy nie interesowała mnie H1-B.

Ale jeśli tak można, no to super. Ostatni raz kiedy byłem na WAT znalazłem firmę, w sumie przez przypadek, która wyraziła chęć sponsorowania mnie na H1. Z tym że wtedy nie miałem jeszcze mgr, więc powiedzieli mi że kiedy tylko się obronię to mam się skontaktować. I tak zrobiłem, ale problem polegał na tym że koniecznie chcieli mnie sprawdzić czy się nadaję, i pojęcia nie miałem jak to sobie zorganizować. Wat nie bardzo się do tego nadawał, pozostawał internship, ale sekcja 212(e) wszystko komplikowała, bo nie chcę jechać do USA tylko na chwilę i potem wracać do kraju.

Skoro jednak 212(e) to historia, zatem droga wolna :) chyba się dzisiaj nawalę z radości, tak długo się z tym gryzłem.

wielkie dzieki za info max321

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie będzie tak pięknie jak myślałem.

Oto co sie dowiedziałem od ACP na temat programu INTERNSHIP:

Przy wyjezdzie typu Internship praktyka musi byc powiazana scisle z

kierunkiem studiow i musi rozpoczac sie do 12 miesiecy od obrony (INT), a

przy wyjezdzie typu Professional Carrer Training nalezy pamietac, ze

prkatyka musi byc poparta minimum rocznym doswiadczeniem zawodowym poza

terytorium USA lub piecioletnim doświadczeniem w branzy pokrewnej. Training

w ogolnym ujeciu nie moze "nosic" znamion pracy, powinna byc jak najbardziej

dydaktyczna. W przypadku programu praktyk zawodowych, uczestnik nie może

wykonywac pracy, niewymagajacej zadnych kwalifikacji, w takich dziedzinach

jak administracja biura, ksiegowosc, lub sadzenie roslin, podlewanie, praca

w pralni, w magazynie czy praca przy zaladunku. Wykonywanie tego rodzaju

pracy na terenie USA moze odbywac sie wylacznie w ramach petycji H2B

zatwierdzonej przez amerykanski urzad imigracyjny. Poza tym, uczestnik

programu praktyk nie moze wykonywac ponownie takiej samej pracy, jaka

wykonywal jako uczestnik programu "work and travel". Amerykanski pracodawca

oferujacy program praktyk nie ma prawa proponowac pracy na stanowiskach, na

ktore powinien zatrudnic pracownikow na pelen lub pol etatu.

To wytłuszczonym drukiem najbardziej mnie zastanawia. Jeśli firma w której chcę pracować ma zapotrzebowanie na określonych specjalistów, tzn. ma na dzień dzisiejszy wolne stanowiska i najzwyczajniej w świecie poszukuje pracowników, to jak ja mam ich przekonać, że opłaci się im stworzyć jakieś odrębne miejsce dla praktykanta z Polski, i potem jeśli się sprawdzi to zasponsorować go na H1-B.

Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej kwestii to proszę o wypowiedzi, bo mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiadomość mnie bardzo cieszy. Pozostaje mi tylko znalezienie parcodawcy. Zniesienie 212(e) bardzo ułatwia mi sprawę, w zasadzie rozwiazało to mój problem, bo ze względu na specyfikę mojego zawodu żaden pracodawca z USA, choćby nie wiem jak niska byłaby podaż pracowników na rynku pracy, nie zasponsorowałby mnie bez okresu próbnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...