Skocz do zawartości

Praca Na J-2 Bez Pozwolenia Na Pracę


magellan222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post, więc z góry przepraszam za wszelkie wpadki. Mam problem dotyczący pracy. Otóż jestem na wizie J-2, obecny DS kończy mi się w maju więc nie opłaca mi się w tej chwili występować o pozwolenie na pracę. Nowy DS będę miał w czerwcu i wtedy wystąpię o pozwolenie na pracę. Z racji że przydały by się pieniądze chcę sobie dorobić parę dolarów, przy czym czeki będą wypisywane na mnie jako samo zatrudnienie. I teraz moje pytanie czy to że zacznę otrzymywać czeki, z których oczywiście się rozliczę na koniec roku, pomimo chwilowego braku pozwolenia na pracę (do lipca lub sierpnia) mogą być jakieś problemy w momencie gdy z żoną postanowimy zostać i ubiegać się o wizę imigracyjną? Gdzieś słyszałem, że nielegalne zarobki do $10000 rocznie rozliczone w IRS nie stanowią problemu. Nie chcę narobić sobie problemu w przyszłości dlatego proszę o pomoc.

Z góry

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet 1 dol zarobiony moze byc problemem z emigracja ,,nie wiem gdzies takie cos slyszal ale zapytaj sie tej osoby o prawo bo duzo osob cos slyszy a z prawem to nic nie ma wspolnego...

praca nielegalna jest przebaczana jak jest amnestia lub tez slub masz obywatelka-obywatelem usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...