Skocz do zawartości

Formalności Do Emigracji Z Rodziną Do Miami W Usa


Bukin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Nazywam się Łukasz i jestem mężem Anny oraz mam dwójkę dzieci tj: Agata lat 12 i Jan lat 7.

Mieszkamy aktualnie w Warszawie a ja pracuję w Polsce dla firmy z Miami.

Właśnie dostałem propozycję przeprowadzki do Miami aby pracowac bezpośrednio w głównym biurze.

Powiedzcie mi co muszę dokładnie zrobić aby wyemigrowac do Miami i czy to sie opłaca...itp

Pozdrawiam

email: lukaszmietz@hotmail.com

skype: lukaszmietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...super dzieki za info.

Powiedzcie mi zatem czy żona także musi mieć już pracę w USA czy tylko Ja??

Czy trudno dostać taka wizę?? Czy dzieci łatwo dostana się do szkoły?? Jak teraz jest z kredytami na domy lub mieszkania??

Poprosze o jakieś info...bo ja jestem nowy tutaj a ofertę dostałem o szefa z Miami wczoraj w sobotę

Pozdr

Łukasz Mietz

email: lukaszmietz@hotmail.com

skype: lukaszmietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak utrzymasz zone to zona dostanie razem z dziecmi wizy odpowiednie do Twojej ,,,o tym poczytasz na stronie Ambasady

a o jaka wize bys sie staral bo masz kilka rodzajow wiz pracowniczych,,czy szef nic Ci nie powiedzial?czy ma jakiegos prawnika ,czy takie cos juz robili?

co do kredytow to tez zalezy ile bedziesz mial kasy aby zaplacic na samym poczatku,,czy bedziesz miec jakas historie kredytowa bo jak zadna to ciezko bedzie z dobrym %

a dzieci ucza sie jezyka,..poczytaj na forum jak kto jest ze szkola-nauka w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prawnika to jutro właśnie ta sprawa idzie do prawnika który obsługuje firmę w USA.

Po drugie dzieci uczą się języka ale nie wiem czy lepiej dziecko posłać do szkoły np polskiej w Miami czy moze od razu do angielskiej ale wtedy chyba nie dogadali by się ze wszystkim.

Po trzecie jeśli chodzi o kasę to mamy w Polsce mieszkanie duże około 100m2 w Warszawie na które mamy kredyt ale tylko na 30% wartosci wiec mozemy je sprzedać i wtedy mamy kasę na poczatek. Jesli chodzi o historię kredytową to mamy ją w Polsce.

Czy mógłbyś mi podpowiedzieć czy możemy kupić mieszkanie/dom czy niestety tylko wynająć??

Pozdrawiam

Łukasz Mietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest polska szkola ale weekednowa gdzie sie dzieci ucza jezyka polskiego,historii itp a chodza do szkol amerykanskich w dni powszednie,,

nie ma problemu z dogadaniem sie ,,gorzej moze byc z tzw psychika ale Ty sam wiesz jakie sa Twoje dzieci bo nowe srodowisko itp

Musisz miec historie z USA a nie z Polski...

Mozesz kupic mieszkanie nawet na 2 dzien po przylocie ale czy bedzie Was stac na kupno i kredyt to juz inna sprawa..poszukaj na www po ile sa domy-mieszkania w Miamai,,tego masz bardzooo duzoo i sam zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...super dzieki za info.

Powiedzcie mi zatem czy żona także musi mieć już pracę w USA czy tylko Ja??

Czy trudno dostać taka wizę?? Czy dzieci łatwo dostana się do szkoły?? Jak teraz jest z kredytami na domy lub mieszkania??

Poprosze o jakieś info...bo ja jestem nowy tutaj a ofertę dostałem o szefa z Miami wczoraj w sobotę

Pozdr

Łukasz Mietz

email: lukaszmietz@hotmail.com

skype: lukaszmietz

Przede wszystkim musisz wiedziec na jakich warunkach masz dostac prace, czy firma zaplaci ci wystarczajaco duzo abys godnie zyl, czy firma pokryje koszty przeprowadzki, czy bedziesz mial ubezpieczenie zdrowotne dla calej rodziny itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobic dokladne kalkulacje i te finansowe, i te zyciowe, bo wkoncu iles tam lat bedziesz potrzebowal, aby dostac zielona karte, a jednak czasy sa ciezkie i wiele osob traci prace, a tracac takowa tracisz rowniez wize- chyba ze sie myle. Zawsze jest znikoma szansa czarnego scenariusza, a wtedy po np 4 latach wracac do kraju, to tak jakbys zaczynal wszystko od nowa, bo jak rzucisz haslo pracowalem w USA to moze i byc nawet ciezej dostac prace (chodzi o zazdrosc i ogolna nienawisc/ uwielbienie Polakow do USA). Wydaje mi sie, ze majac rodzine na utrzymaniu trzeba sie przede wszystkim kierowac ich dobrem, bo jednak w Polsce nie glodujesz, przynajmniej nie wyglada na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali moi przedmowcy napisz wiecej warunkow tej umowy dotyczacej pracy a przede wszystkim jakie wynagrodzenie jest ci oferowane oraz na jaki okres jest to praca... Dam ci przyklad; W zeszlym roku poznalem dr nauk z Kanady, poznalem go na kilka dni przed jego wylotem z USA... Zostal on zatrudniony przez Universytet w moim stanie rok wczesniej jako wykladowca akademicki; Dostawal salary 45tys$ rocznie co jest kwota smieszna jak na wykladowce; Jego zona oczywiscie nie pracowala gdyz tylko on mial wize pracownicza + 2ka dzieci... Rzecza normalna jest, ze za takie pieniadze nie mozna godnie zyc, poslac dzieci do szkol etc. Wyemigrował on do Azji - Singapur gdzie zaoferowano mu 90tys$ rocznie...

Ale mimo wszystkiego musisz sie zastanowic czy chcesz emigrowac na stale czy tylko na 1-2lata poprocowac gdyz jesli sie zdecydujesz na stale to czeka cie dluuuga droga o sponsorowanie pracownicze... Jak dotad znam wiecej osob, ktorym takie sponsorowanie nie udalo sie niz takich, ktorzy dostali GC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...