Skocz do zawartości

Szansa Na Wize Przy Kończeniu Studiów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W czerwcu kończę studia. Brat mamy, który mieszka w Stanach juz od prawie 30 lat i ma tamtejsze obywatelstwo zaproponował mi wakacje u siebie. Rodzice w ramach prezentu na zakończenie studiów chcą mi zasponsorować bilet z racji tego, że ja własnych dochodów nie posiadam.

Jaka jest szansa, że dostanę wizę?

Obawiam się, że mogę jej nie dostać bo to wygląda nieciekawie: kończę studia i wylatuję do Stanów. Oczywiście wujek już o wszelkie formalności z jego strony się postarał (zaproszenie).

I drugie pytanie (ale to już orientacyjnie). Nie znam się na wizach, ale czy jest jakaś szansa na to, że dostałabym z tymczasowym pozwoleniem na pracę?

Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oczywiście wujek już o wszelkie formalności z jego strony się postarał (zaproszenie).

to zaproszenie tyle Ci pomoze co nic,,,nawet teraz o to nie pytaja,,jesli Ich nie przekonasz to i 100 zaproszenie nie pomoze do rodziny ,rozumiesz?

nie ma czegos takiego jak tymczasowe pozwolenie na prace,,chcesz leciec i tam robic to postaraj sie o wize pracownicza lub tez lec na work i travel-camp..takie osoby dostaja wizy na takie cos jak TY

ps gdzie taka rodzine mozna spotkac ktora o wszystko sie troszczy?ja takiej nie znam-nie poznalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to nie wiedziałam, że zaproszenie się juz nie liczy. Jak już pisałam, nie siedziałam w temacie więc się nie znam.

No to już poznałeś. Jakoś ton Twojej wypowiedzi odebrałam jako kpiący tylko nie wiem z czego sobie kpisz.

Work&Travel rozważałam, ale zrezygnowałam bo nie chcę pracować w Stanach. Gdybym chciała pracować za granicą to wybrałabym inny kraj. Pozwiedzać to i owszem.

Rozumiem, że wszystko zależy od humoru konsula. A szanse moje nie są wysokie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już poznałeś. Jakoś ton Twojej wypowiedzi odebrałam jako kpiący tylko nie wiem z czego sobie kpisz.

to zle myslalas

ja zazwyczaj zawsze nad tym zastanawiam jak ktos takie cos pisze ,,jaka ma dobra rodzine itp,,ja tak nie mialem i nie mam i dlatego tak pisze a z checia takie osoby bym poznal w swoim zyciu..jak narazie nie jest to mi dane

jak dobrze wypadniesz to wyjdziesz z wiza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zle myslalas

To się cieszę.

ja zazwyczaj zawsze nad tym zastanawiam jak ktos takie cos pisze ,,jaka ma dobra rodzine itp,,ja tak nie mialem i nie mam i dlatego tak pisze a z checia takie osoby bym poznal w swoim zyciu..jak narazie nie jest to mi dane

No to tym razem Ty źle myślisz. Nie czuję się zobligowana do przedstawiania Ci relacji mojej rodziny, ale nie jest tak jak myślisz.

jak dobrze wypadniesz to wyjdziesz z wiza

To akurat wiem, ale obawiam się, że moja sytuacja (kończące się studia) będą przemawiały za tym, żeby mnie nie wpuścić do USA.

P.S. Zdecydowanie sie zgadzam z podpisem w Twojej sygnaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sytuacja nie jest az tak zla

wiele osob dostaje wizy bedac w Twojej sytuacji i moze byc tak ze nie dostaniesz dlugiej wizy a jedynie wazna na pare miesiecy na wlot na teren USA i np na 1 krotny

co jest wazne aby odpowiadac na pytania,jak juz masz to zaproszenie to wez ale nie pokazuj bez pytania,miej po ukladane w glowie co chcesz zobaczyc i co bedziesz robic po powrocie w Polsce ,czy np nie masz juz pracy na tzw oku

ps nigdy bym sie nie pytal o czyjas sytuacje rodzinna i wypytywal a jesli tak to zabrzmialo to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sytuacja nie jest az tak zla

wiele osob dostaje wizy bedac w Twojej sytuacji i moze byc tak ze nie dostaniesz dlugiej wizy a jedynie wazna na pare miesiecy na wlot na teren USA i np na 1 krotny

Wystarczy.

co jest wazne aby odpowiadac na pytania,jak juz masz to zaproszenie to wez ale nie pokazuj bez pytania,miej po ukladane w glowie co chcesz zobaczyc i co bedziesz robic po powrocie w Polsce ,czy np nie masz juz pracy na tzw oku

OK, dzięki za wskazówki.

ps nigdy bym sie nie pytal o czyjas sytuacje rodzinna i wypytywal a jesli tak to zabrzmialo to przepraszam

Spoko :)

Mam jeszcze takie pytanie: na tej stronie na której wypełnia się wniosek pisze, żeby wypełniać po angielsku, ale czy jeśli wypełnię po pl to będzie jakoś inaczej rozpatrywane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze jesli wypelniasz w jezyku angielskim lub tez polskim nie mozesz uzywac liter polskich jak : ł,ć,ś

nie ma znaczenia jak wypelniasz,,,wypelnia sie w takim jezyku jaki dobrze znasz,,jak chcesz po angielsku i dobrze go znasz to mozesz tak wypelnic wniosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o polskich literach to wiem. OK, to pójdzie po PL. Niby po ang tez by dało radę, ale pewniej się czuję po pl.

I jeszcze jedno pytanie (chyba będę jeszcze nie raz korzystała z Waszych wskazówek :) ).

Na wniosku jest pytanie kto sponsoruje mój wyjazd. I teraz nie wiem czy wpisać rodziców (kupują bilet) czy wujka (zapewnia wakacje)? A może i tych i tych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...