Skocz do zawartości

Czy Legalne Przedłużenie Pobytu W Usa Powoduje Utrate Wizy Otrzymanej W Polsce?


mutek

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

jestem w tej chwili w usa na wizie turystycznej, urzędnik imigracyjny wbił mi na i-94 pobyt tylko na 2 miesiące...

jestem w lake tahoe i głownym powodem mojego pobytu tutaj jest jazda na snowboardzie, więc chciałbym zostac dłużej kolejne 2 miesiace do ostatniego sniegu...

chcę przedłużyc pobyt wypełniając i-539, zapłacić 300 $ i załaczyć odpowiednie dokumenty...

ale na stronie ambasady usa znalazłem następujące info...

chodzi mi o 3 podpunkt od dołu:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

czy naprawdę utracę moją wizę z Polski, która przyznali mi na 10 lat?

nie ma to troche sensu... uzasadnia sie przedłużony pobyt, płaci 300$ i jeszcze traci promessę z polski?

czy ktoś ma w tej kwestii jakies info?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownalem sobie ten "3 punkt od dolu" z wersja angielska strony ambasady.Po angielsku to idzie tak:

"? Polish citizens who have previously overstayed must apply for new visas at the U.S. Embassy in Warsaw or the U.S. Consulate General in Krakow."

Jak dla mnie chodzi tu o nielegalne przedluzenie pobytu, ty nie tracisz wizy bo legalnie wystepujesz o przedluzenie pobytu a w razie odmowy grzecznie wyjedziesz wciagu 15 dni. Tak? Do czasu uzyskania przedluzenia (lub odmowy) jestes legalnie.

inna sprawa ,ze mozesz spotkac sie z dluzsza rozmowa przy kolejnej probie wjazdu do stanow.

Poczekaj jednak na kolejne wypowiedzi.

ps. duzo sniegu i dobrej pogody zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale wyżej jest jeszcze taka wzmianka:

If you stayed even one day longer than permitted on a previous I-94, the visa you used on that trip is now invalid for re-entry, even if the visa expiration date on the visa foil has not been reached. You will not be permitted to re-enter the U.S. on such a visa.

jeśli przedłużą, to wtedy wysyłaja nowe i-94 z przedłużeniem... "previous i-94", czy chodzi tutaj o to pierwsze i-94? i faktycznie po legalnym przedłużeniu traci sie wizę?

p.s. a śniegu jest całkiem sporo, mam season pass i brakuje mi tylko przedłuzenia wizy, ale nie chciałbym sobie zamykać drogi na następne wloty w przyszłości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wize przedluzyc ale pamietaj, ze procedura przedluzenia wizy trwa srednio kilka miesiecy i tak naprawde odpowiedz uzyskasz juz po twoim wylocie; W zasadzie wszystko jest do zalatwienia i mysle, ze nie powinno byc zadnego problemu z ewentualnym pozniejszym wlotem do USA - pamietaj aby zatrzymac karty pokladowe, ktore beda poswiadczaly twoj wylot ze Stanow; i najwazniejsza rzecz - przy staraniu sie o przedluzenie nie wysylaj oryginalnej karteczki I-94, zrob kopie i kopie wyslij a karteczke oddaj przy wylocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz odpowiedz na swoje pytanie:

Pozostanie na terenie USA nawet 1 dzień dłużej ponad czas pobytu określony przez urzędnika imigracyjnego na formularzu I-94 powoduje unieważnienie wizy w paszporcie mimo, że termin ważności podany na wizie nie upłynął. Pasażer nie będzie wpuszczony do USA na podstawie takiej wizy.

oraz w tym temacie na forum:

http://www.usa.info.pl/board/Ostrzezenie-D...ych-t12513.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet jesli przedłużę legalnie, zapłace 300$ to i tak tracę moja 10 letnia promessę? to jest jakiś obłęd...

rozważam jeszcze możliwosć wyjechania do kanady do znajomych i powrotu za tydzień, czy ktos próbował tego typu posunięć? czy jest to za duze ryzyko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos chyba zle czytasz-przeczytales z forum i strony ambasady

to sie odnosi to PRZEDLUZEN NIELEGALNYCH A NIE LEGALNYCH..ROZUMIESZ

i teraz jesli zlozysz papiery o przedluzenie pobytu i bedziesz siedzial legalnie to nic nie tracisz,,,tracisz wtedy jak na czas nie wyjdziesz,nawet jak dadza Ci czas na wyjazd np 15 dni a TY wylecisz po 16 dniach

a masz paszport biometryczny aby wleciec bez wizy do Kanady?

jak bedziesz leciec-jechac to musisz zostawic na granicy I-94 a potem jak bedziesz wjezdzac bedziesz musial odnowa przejsc inspekcje graniczna i dostaniesz nowe I-94 jak dobrze pujdzie bo nikt Ci na forum nie powie na 100% ze tak bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, więc w takim razie nie powinienem sie martwic i przedłuzać smiało...

mam jeszcze pytanie odnośnie powyższej wypowiedzi szeli, na amerykanskiej stronie uscis.gov proszą o orginał i-94, nie bedzie problemu jak wyslę kopie?

faktycznie chciałbym zachowac orginał w razie jakbym dostał odmowe...

dzięki za cierpliwość w odpowiadaniu na moje pytania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, więc w takim razie nie powinienem sie martwic i przedłuzać smiało...

mam jeszcze pytanie odnośnie powyższej wypowiedzi szeli, na amerykanskiej stronie uscis.gov proszą o orginał i-94, nie bedzie problemu jak wyslę kopie?

faktycznie chciałbym zachowac orginał w razie jakbym dostał odmowe...

dzięki za cierpliwość w odpowiadaniu na moje pytania!

Nie wysylaj oryginalu, wyslij kopie - nim przyjdzie odpowiedz jakakolwiek Ty juz dawno bedziesz w PL. Moj kolega przedluzal tak B-2, wyslal kopie, umotywowal to w liscie tym, ze bedzie przebywal w USA nie dluzej niz kolejny miesiac i przedluzyli mu wize... ale odpowiedz dostal po kilku miesiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...