Skocz do zawartości

Zawód Zarówno W Usa Jak I Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujące pytanie.

Chodzi mi o studia w USA a dokładnie jaki kierunek będzie akceptowany w zawodzie w Polsce .

Dokładniej chodzi mi jaki kierunek wybrać by móc w tym kierunku pracować zarówno w Polsce jak i w Usa. Chodzi mi o skończenie studiów w USA.

Wiem, że nie wszystkie kierunki skończone w USA są akceptowane w Polsce np. prawo ...

Możecie podać mi jakie kierunki studiów można wybrać by pracować w nich zarówno w Polsce ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biznes, zarządzanie , marketing , ekonomia, psychologia w tym kierunku ?

Czy kończąc jeden z takich kierunków miałbym szanse na uznanie wśród pracodawcy w Polsce ?

Czy raczej niechętnie by patrzyli na certyfikat ukończenia studiów w USA ?

Chodzi mi o to ze życie jest życiem i zapewne chciałbym wrócić do Polski po kilku latach i znaleźć prace w Polsce z dyplomem z USA .

Nigdy nie wiadomo gdzie jest nasz miejsce na Ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy co bedziesz umial bo samo skonczenie studiow nawet tych dobrych nic Ci moze nie dac jesli dobrze sie nie zaprezentujesz i nie pokazesz co umiesz...

np psychologia jest taka sama wszedzie wiec tutaj nie bedzie duzych rozbierznosci,,wszedzie ludzie maja nerwice-depresje i chodzi prawie o to samo,zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest dobry psycholog to mozna nie zle zarobic

Sly absolutnie masz racje ale to nie jest zawod dla emigranta, ktory w przyszlosci planowalby wyjazd za chlebem do USA.

Wszedzie potrzebni sa ludzie z wyksztalceniem w naukach scislych juz nie tylko w USA i tacy maja najwieksze szanse na prace.

Co drugie dziecko w USA po szkole sredniej idzie na psychologie lub jakies inne "liberal arts" a fachowcow zwyksztalceniem matemoatycznym brak od lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ze niektórzy nie są umysłami ścisłymi tylko humanistami ...

A jaki humanistyczny polecacie kierunek , po którym czekałaby dobra praca zarówno w Stanach jak i w Polsce ...

A co powiecie o takim zawodzie jak Manager ? Czy taki zawód byłby akceptowany w Polsce ? Czy z takim dyplomem z USA dziwnie by patrzyli pracodawcy w Polsce ?

Potworze że chce mieć jakieś zabezpieczenie, ze jak będę musiał wracać do Polski to chce także znaleźć prace w wyuczonym zawodzie ...

Wydaje mi sie ze pracodawcy powinni przychylnie patrzeć na takie wykształcenie , dobra znajomość języka obcego, studia w USA wydaje mi sie jak i również jest to potwierdzone w rankingach ze sa bardziej wartościowe, lepiej przygotowują do zawodu.

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...