Skocz do zawartości

Podróżowanie Po


Rekomendowane odpowiedzi

Chce wyjechać na camp;] ale zanim złoze apilkacje napiscie mi rposze:

1)jak podróżowaliście?w grupie?Osobno?

2)a czy na pewno znajde ludzi chcących podróźować razem?

3)co robicie z rzeczami podczas podróży?Camp sie kończy-wy zbieracie mantki i wyjazd, i co dalej?Ile wogóle zabieracie tych walizek? Bo właśnie ja planuje taką sporą walizę na kółkach i pewnie jakąś torbę lub plecak

4)podczas litu-jest przesiadka. Czy na pewno zdążę na mój samolot?Czy nie okaże sie ze spierdziolił? Przeciez moge gdzies zaginąć na lotnisku(?) co w takim wypadku?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie wypowiem, mimo ze jeszcze nie byłem w usa to jednak wszystko sobie zalanowałem zanim jeszcze dostałem pracę :)

1) Tylko i wyłącznie w grupie. Samemu stypa. Fajnie jakoś we 4 osoby (pełny samochod z wypożyczalni), albo wielokrotność jeżeli fajna ekipa sie zbierze :)

Osoby mozna poznać w pracy, albo przez neta- na forach np.)

2)Znajdziesz. Ja bym chciał znaleźć takich co będa chcieli zwiedzić to samo co ja- wschodnie wybrzerze, jakies parki rozrywki z fajnymi kręciołkami (na pewno six flags great adventure z najlepszą chyba kolejną do tej pory- Kingda Ka) :F

3)chyba najlepiej główną walizkę zostawić w jakiejś przechowywalni, a podróżować z mniejszą. Co do przechowywalni to w nowym jorku jest http://www.manhattanministorage.com/ , nie działa jak typowa przechowywalnia ale jest tanie :) (nie zagłębiałem się, ale mam nadzieje że można wynająć na okres około miesiąca)

4) Nigdy nie zaginiesz. Prędzej bagaż ale nie ma co sie przejmować ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak co do pytań:

1. W grupie lepiej, raźniej i co najważniejsze bezpieczniej. Ja osobiście oddzieliłem się od grupy która poleciała na do Las Vegas i zostałem w NYC sam jak palec na 5 dni ;] . Plusem było to że chodziłem gdzie chciałem nikt mi niczego nie narzucał :)

2.Na campie znajdziesz ludzi którzy będą chcieli gdzieś pojechać, tym się nie martw

3. Jedna duża walizka na kółkach + jakiś normalny plecak na plecy ( nic dużego ze stelażem ). Gdy się podróżuję z każdym dniem , każdy dodatkowy kilogram staje się cięższy, przesiadki metro, autobusy, trzeba się oszarpać żeby przerzucać te wszystkie graty ;/

4.Co do lotu, jest możliwość, że Twoja agencja wykupi CI bilet bezpośredni bez przesiadki LOTem, a jak nie to nie masz się czym martwić, na lotnisko jak ktoś zobaczy, że się kręcisz i nie wiesz gdzie iść to CI pomoże, ew Ty pokazujesz bilet i Cię prowadzą. Jeżeli samolot np z PL do FR się spóźnia a Ty masz bilet z przesiadką to samolot z FR do no USA czeka ( oczywiście w jakimś tam czasie ).

PS. Na kingda ka byłem ;] Czekałem w kolejce 70 minut żeby siedzieć na 1 miejscu, jazda trwa ok 30 sek ;/ ale warto było, 206 km/h = gluty na karku :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...