Skocz do zawartości

Podroz Z Paszporem Na Stare Nazwisko


KW

Rekomendowane odpowiedzi

nie da sie zalatwic umiejscowienia i alikacji na nowy paszport w jedym pobycie w PL? (2 tyg)

czyli opcje sa...

1) umiejscowic przez rodzine w PL, jak przyjade do PL to aplikuje o nowy paszport (i dadza w 2 tyg?)

2) jak przyjade do PL to umeijscawiam sama w urzedzie, wracam do US i tam musze jechac do NY i osobiscie aplikowac o paszport

czy NY to jedyne miejsce gdzie mozna skladac o nowy paszport? to utrudnia sprawy

przy opcji numer 1 zostaje pytanie czy zmieniasz nazwisko? Bo jak tak to tu zaczynają się schody...

Nie wiem dokładnie skąd jesteś i pod jaki konsulat podpadasz, ale jeśli sprawę umiejscowienia będziesz mieć załatwioną wcześniej to jest placówka w Chicago ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzieki za odpowiedzi.

Ja chce zmienic nazwisko w paszporcie. mam zielona karte na nazwisko meza,a paszport na panienskie. Chyba zrobie tak jak piszecie,umiejscowie akt slubu w Polsce,a paszport wyrobie w Polskim konsulacie w NY :)

Nie orientujecie sie mniej wiecej ile trwa wydanie paszportu polskiego w konsulacie w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joyanna, kazdy konsulat ma inne terminy oczekiwania, bo wszystko zalezy od tego, jak czesto przychodzi poczta dyplomatyczna. Kiedys ladnie mi to wylozyl polski konsul w Ljubljanie, kiedy zrobilam afere o to, ze musialam na paszporty czekac dwa miesiace. Generalna zasada to im wiekszy konsulat, tym krotsze terminy.

Konsulat w Chicago na swoich stronach twierdzi, ze na wydanie paszportu czeka sie do 2 m-cy. Oplata to $140, musisz wniosek zlozyc osobiscie i paszport odebrac osobiscie.

Swoja droga, konsulat tez ci umiejscowi akt slubu w pl, za cene $63. Nie wiem tylko, czy zwiazane sa z tym jakies terminy oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Ja chce zmienic nazwisko w paszporcie. mam zielona karte na nazwisko meza,a paszport na panienskie. Chyba zrobie tak jak piszecie,umiejscowie akt slubu w Polsce,a paszport wyrobie w Polskim konsulacie w NY :)

Nie orientujecie sie mniej wiecej ile trwa wydanie paszportu polskiego w konsulacie w USA?

Ja czekalem w 2013 okolo 8 tygodni z tym, ze do tego trzeba bylo doliczyc przeslanie paszportu do mnie co pewnie tydzien zajelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inny czekaja krocej na paszporty ;)

Na jakiej probie statystycznej opierasz ten wniosek? :> Ale fakt, ze moze sie nie spodobalem babce w ambasadzie i najpierw moj wniosek schowala do szuflady a potem przetrzymala paszport. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha :D moglo tak byc :)

wniosek,po wielu postach na tym forum,po paru osobach np w USA,Kanadzie :)

fakt moze te osoby mialy szczescie lub tez wpadly na okres kiedy to i w Polsce mozna czekac na paszport w 2 tygodnie :)

Bo tez pisaly takie osoby ze czekaly i 2 miesiace,jak TY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo

chcialam wszystkim przypomniec moja historie - moze sie komus przyda!

Ja lecialam w grudniu do Polski z Florydy na stary paszport na nazwisko panienskie - bilet lotniczy na nazwisko meza (duzo stresu ale mnie wpuscili na poklad - linie united i lufthansa i us airways)

po przylocie na nastepny dzien umiejscowilam akt slubu, po czym pojechalam wyrobic nowy paszport - czas oczekiwania 5 dni!

Do Usa wracalam po miesiacu juz na nowym paszporcie, z nowym dowodem osobistym (mialam duzo czasu na wyrobienie wszystkich dokumentow ale byl to czas swiat - grudzien, ponadto panie w urzedach byly bardzo pomocne wiec pewnie to tez przyspieszylo sprawe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...