Skocz do zawartości

Podroz Z Paszporem Na Stare Nazwisko


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a ja mam pytanie troche z innej beczki. akt malzenstwa umiejscowiony, dowod wymieniony na nowe nazwisko zostal tylko paszport. niestety daleko juz po terminie kiedy powinno to nastapic. moje pytanie, co to znaczy paszport anutowany? do polski nie pozwola mi na nim wjechac/wyjechac? wlasciwie bardziej mnie interesuje wyjazd/wjazd do usa. myslicie, ze maja taka informacje (ze niewazny paszport)w swojej bazie? ktos sie orientuje jak to wyglada w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

ja mam troszkę inne pytanie. Akt ślubu mam już umiejscowiony w USC , teraz wymieniam paszport i mam taki dylemat, w starym paszporcie mam wizę turystyczna na panieńskie nazwisko, wiem ze przy wymianie paszportu, wiza dalej jest ważna bo można wziąć dwa paszporty, wiem także ze jeśli się zmienia nazwisko to wtedy trzeba mieć ze sobą akt małżeński.

A jeśli mi te dwie rzeczy nakładają się na siebie tzn, w starym paszporcie wiza na panieńskie a w nowym paszporcie bez wizy nowe nazwisko , czy jest dopuszczalne żeby mieć dwa paszporty i akt małżeństwa i będzie ok przy wjeździe?

i jeszcze jedno, mam dwa akty amerykański i polski , w amerykańskim nie ma nic napisane o tym ze zmieniłam nazwisko w polskim jest czy wystarczy mi amerykański akt czy muszę brać polski i przetłumaczyć ze przyjęłam nazwisko męża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez te 2 akty slubu bo pokazujesz ten polski akt slubu ze masz zmienione nazwisko ...

nastepna sprawa to lecisz tylko turystycznie czy tez aby legalizowac tam pobyt a moze masz juz zlozone papiery na legalizacje pobytu?

lataja tak osoby ze maja 2 paszporty i pokazuja wrazie czego akt slubu ,ze maja zmienione nazwisko ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tutaj kiedys pisal ze mial juz z USC w jezyku angielskim ale nie wiem na ile to jest sprawdzona informacja,wiec nalezy taki akt slubu miec przetlumaczony

a co do granicy to tak powiesz urzednikowi,sa przypadki ze ktos majac rozmowe wyznaczona leci jeszcze do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i prosze o pomoc, nie ukrywam ze jestem bardzo zdenerowana i juz sie pogubialm w tych sprawach paszportowych.

Jestem w USA, mam zielona karte od kilku miesiecy. Zielona karte mam wydana na nowe nazwisko, po mezu. Mam oczywiscie wazny chyba jeszcze przez 6 lat polski paszport na moje stare nazwisko. Lece do Polski w grudniu, bilet kupilam na nowe nazwisko ( Czy to blad?). Lece na 2 tygodnie. Czy moge wrocic do USA na tych samych dokumentach, czyli paszport na stare nazwisko, a karta na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy należy wymienić ważny paszport na nowy?

W przypadku zmiany lub konieczności sprostowania imienia, nazwiska, daty i miejsca urodzenia, płci lub numeru PESEL, osoba posiadająca ważny dokument paszportowy powinna wystąpić o jego wymianę niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego zmianę albo sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska. Po upływie 60 dni od dnia wystąpienia powyższych zdarzeń dokument traci ważność. W przypadku osób przebywających za granicą paszport traci ważność po upływie 4 miesięcy.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/380/31/I...e.html#wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...