Skocz do zawartości

Zbiór Pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania z rożnej beczki:

1. Czy jeżeli rejestruję się do SAT to muszę podać na jakie uczelnie składam, do jakiej ma być wysłany wynik? To znaczy, że jak napiszę to wyniki idą do uczelni i nie mogę ich w żaden sposób zatrzymać i zdecydować np. czy chcę, żeby ten wynik widziała uczelnia?

2. (Jeżeli TAK na pierwsze pytanie w 1.) to czy muszę złożyć już aplikację na jeżeli zamierzam zdawać SAT.

3. Ile czeka się około na wyniki SAT?

4. Czy można pisać parę przedmiotów w jednym dniu?

5. Czy można zrezygnować z pisania ze zwrotem pieniędzy za rejestrację? (trochę bezsensowne, ale może się przydać)

6. Czy różni się uczelnia need-blind i need-based?

7. Skąd można zdobyć stypendia (wszystkie źródła- najlepiej konkrety lub strony z tymi konkretami). Z tego co jestem rozeznany, to dla informacji mam tylko obywatelstwo polskie, mieszkam w Polsce i myślę o studiach undergraduate w USA.

8. Wie ktoś coś o pomocy finansowej dla zagranicznych na Cornell University (college), bo na stronie jest bardzo ogólnie.

9. Gdzie mogę znaleźć listę uniwersytetów, które oprócz need-blind, pokrywają znaczną część finansów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te a kolega czytać potrafi? na większość pytań możesz sam sobie odpowiedzieć (na stronie ets powinien być taki biuletyn do danego egzaminu i tam jest wszytsko opisane co i jak z wyborem szkol, czy mozesz zrezygnowac z wysylania itp. na pod koniec GRE mialam chyba do wyboru - tak wyslij wyniki, nie anuluj -ale wtedy ty tez nie dostaniesz wynikow i egzamin sie chyba nie liczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...