Skocz do zawartości

Immigration Jail


Szeli

Rekomendowane odpowiedzi

Historii ciag dalszy... Dziewczyna znajomego namawia go aby sie pobrali, to samo mowi mu jego prawniczka i dodaje, ze to jedyna deska ratunku jesli chca mieszkac w USA... Znajomy sie mnie pyta co maja zrobic jesli zdecyduja sie na malzenstwo... Rozprawa przed sedzia imigracyjnym jest ustalona na poczatku czerwca i teraz: Czy maja sie pobrac przed rozprawa i na rozprawe isc jako malzenstwo? czy maja na rozprawe isc jako para i prosic sedziego aby umozliwil im rozpoczecie Adjustment of Status w momencie gdy pobiora sie? Jakie wyjscie jest najlepsze i czy sedzia moze nie zgodzic sie na Adjustment of Status i Deportowac mojego przyjaciela jak tylko uslyszy, ze chce zalegalizowac swoj pobyt przes slub ze swoja dziewczyna (obywatelka USA)...

Nadmienie, ze kolega jeszcze nie rozmawial ze swoim prawnikiem - zapytal sie tylko mnie a Ja chcialem poradzic sie was... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co napisala Karina wyzej:

jesli sie pobiora kiedy on wyjdzie za kaucja to sedzia powinien sie zgodzic na AOS. I wtedy nie bedzie musial brac voluntary departure. Bedzie musial udowodnic, ze to jest bona fide marriage, ale znam wiele przypadkow kiedy takie cos sie udalo.

i teraz czy maja isc razem jako malzenstwo to moze cos Karina dopisze :)

ps slyszalem o takich przypadkach jak dobrzy przyjaciele tak wlasnie sobie pomagali aby miec pobyt i aby sie cos udalo ,,no ale to trzeba takie osoby znac i One musza cos zrobic-chciec takie cos zrobic...to taki off topic do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnosnie terminu rozprawy... Kolegi adwokat mowi, ze to nie bedzie ostateczna rozprawa i, ze czas moze sie wydluzyc do 6miesiecy - 1rok... nim zapadnie decyzja o deportacji... Czy to prawda, ze mozna przedluzyc rozprawe o kolejne spotkanie czy sedzia raczej bedzie staral sie podjac decyzje na tej najblizszej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Znajomy mial miec sprawe w Sadzie Immigracyjnym na poczatku czerwca ale za pomoca jego Pani Adwokat przesuneli termin rozprawy na MARZEC 2011 czyli o ok 10miesiecy... mowi, ze lepiej niz B-2 wiza, ktora przedluzaja maxymalnie na 6 miesiecy :) Branzoletke nie sciagneli - nadal ma ja na nodze i laduje codziennie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Witam Kochani...

Jutro a w zasadzie juz dzis wielki dzien dla mojego kolegi - rozprawa imigracyjna w Arlington, Kolega wraz z malzonka ;-) , prawniczka i cala kompania przyjaciol... Idziemy walczyc o jego prawo pobytu... Rozprawa juz za kilkanascie godzin... 3majcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani...

Jutro a w zasadzie juz dzis wielki dzien dla mojego kolegi - rozprawa imigracyjna w Arlington, Kolega wraz z malzonka ;-) , prawniczka i cala kompania przyjaciol... Idziemy walczyc o jego prawo pobytu... Rozprawa juz za kilkanascie godzin... 3majcie kciuki

Powodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani...

Jutro a w zasadzie juz dzis wielki dzien dla mojego kolegi - rozprawa imigracyjna w Arlington, Kolega wraz z malzonka ;-) , prawniczka i cala kompania przyjaciol... Idziemy walczyc o jego prawo pobytu... Rozprawa juz za kilkanascie godzin... 3majcie kciuki

No to powodzenia zycze i czekamy na jakas wiadomosc o losach kolegi, jak rozprawa sie potoczyla :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz po rozprawie... Trwala doslownie 1-2min, nasza Pani adwokat strescila sie w 1 minucie przedstawiajac potrzebne dokumenty... a w 2giej Sedzia powiedzial, ze mloda para w czas zdecydowala sie na malzenstwo, (ktore odbylo sie wczoraj) Z usmiechem zyczyl wszystkiego najlepszego, Powiedzial, ze kolejna rozprawe wyznacza na Grudzien a w miedzyczasie kazal starac sie o Adjustment Of Status :) Powiedzial, ze jesli Green Card bedzie wydana to nalezy wyslac dokumenty do court i rozprawy Grudniowej nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...