Skocz do zawartości

Nieobecność W Usa Ponad Rok


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o poradę, co mam robić, ponieważ mam Green Card, ale jestem w Polsce i nie byłem w Stanach od listopada 2008r i z tego co czytałem, jeśli chciałbym wlecieć do USA, to mógłbym nie zostać wpuszczony i GC byłaby mi odebrana, ponieważ nie miałem tzw. białego paszportu itp..

Prawdopodobnie nie będę miał możliwości pojawiać w USA za każdym razem w ciągu roku lub 6 miesięcy, ale chciałbym mieć możliwość poruszania się tam w celach turystycznych, ponieważ mój ojciec ma GC i pojawia się tam kilka razy w ciągu roku. W związku pytania:

1) czy powinienem się zrzec GC i złozyć aplikację o wizę turystyczną na 10 lat??

Jeśli tak, to czy mogę napotkać trudności w przyznaniu wizy turystycznej w związku z tym,że miałem GC, ale praktycznie z niej nie korzystałem (GC przyznano mi w 2008r)??

Jeśli nie, to jaki jest najlepszy sposób na rozwiazanie problemu.

2) czy jeśli poleciałbym z ojcem, który ma GC i by mnie zapraszał, to czy mnie nie wpuszczą do USA i zawrócą oraz zabiorą GC, czy istnieje możliwosć, że mnie wpuszczą i dopiero później mogłyby mnie dotknąć kosekwencje związane z tym, że nie byłem tam ponad rok??

Bedę wdzieczny za pomoc, ponieważ czytałem wiele forów, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz miec problem z wiza turystyczna jesli nic Cie nie trzyma w Polsce i zachodzic bedzie podejrzenie ze bedziesz tam robic ,,chociaz jak narazie sa przypadki ze ludzie zrzekaja sie GC i dostaja potem wize turystyczna

nikt Ci GC na lotnisku niezabierze ale mozesz miec sprawe w Sadzie ,moga Cie nie wpuscic z racji pozucenia rezydencji,,,tak wiec lepiej bedzie jak oddasz GC i potem pujdziesz po wize turystyczna,,masz o tym napisane na stronie Ambasady i forum co nalezy zrobic

http://www.dziennik.com/articles/prawo-i-my/8995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...