Skocz do zawartości

Zielona Karta A Małżeństwo W Polsce


evi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam straszny problem i ogromne zamieszanie z tymi wszystkimi zawiłościami,

otóż miesiąc temu wyszłam za mąż, ślub odbył się na terenie Polski, ja sama posiadam zielona kartę, natomiast mój mąż nigdy w Stanach nie był.

Posiadam dosyć liczną rodzinę w usa, dlatego też nie chciałabym stracić zielonej karty i w związku z tym pierwsze pytanie, czy w związku ze zmianą mojego nazwiska w paszporcie nie będę miała problemu z przekroczeniem granicy, skoro w paszporcie widnieć będzie inne nazwisko niż w zielonej karcie, czy wystarczający będzie przetłumaczony akt małżeństwa?

Ostatnio w Stanach byłam w lipcu (lipiec-wrzesien 2009) na wizie imigracyjnej, zieloną kartę otrzymałam będąc już w Polsce czy urzędnik na lotnisku w usa może robić mi jakieś problemy i wypytywać dlaczego nie przebywam na stałe w usa, czy długość najbliższego mojego pobytu w stanach będzie mieć jakieś znaczenie?

Bardzo chcielibyśmy razem z mężem odwiedzić moją rodzinę w usa w Święta Wielkanocne, mąż będzie starał się o wizę turystyczną, czy w jakikolwiek sposób moja zielona karta będzie wpływać na decyzje konsula? Lub odwrotnie, czy może wyniknąć z tego jakiś problem odnośnie mojej zielonej karty, np czy konsul będzie zainteresowany tym gdzie na stałe chcemy osiąść, czy raczej mąż nie usłyszy żadnych tego typu pytań w ambasadzie??

Bardzo proszę o pomoc, bo od tych rozmyślań już całkowicie się pogubiłam,

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Stanach byłam w lipcu (lipiec-wrzesien 2009) na wizie imigracyjnej, zieloną kartę otrzymałam będąc już w Polsce czy urzędnik na lotnisku w usa może robić mi jakieś problemy i wypytywać dlaczego nie przebywam na stałe w usa, czy długość najbliższego mojego pobytu w stanach będzie mieć jakieś znaczenie?

Tak,ma znaczenie!

Aby utrzymac karte musisz przebywac na terenie USA przez min 180 dni w roku.

Jesli nie chcesz stracic zielonej karty radze jak najszybciej leciec do US.

Na lotnisku moze wyjsc sytuacja iz bedziesz musiala sie tlumaczyc.

Maz moze starac sie o wize nieimigracyjna w Polsce,

Fakt posiadania nowego nazwiska(gratulacje)nie spowoduje problemow z przekroczeniem granicy.

Wystarczy tlumaczony akt slubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam niedawno to te 180 dni dotyczy- przebywania poza granicami Stanów Zjednoczonych dłużej niż 180 dni w roku, więc teraz nie wiem, adwokat który zajmował się formalnościami jeszcze w usa twierdził, że wystarczy minimum raz w roku przekroczyć granicę a z kolei ten termin 180 dni raczej wskazuje na wizytę w usa co pół roku???

Zastanawiam się czy może inaczej jest w przypadku pierwszej wizyty na tej wizie imigracyjnej, od kiedy to liczyć i w jaki sposób (wydana 13. lipca 2009 i do tej daty było ponoc pół roku na wyjazd z pol) zielona karta 09. sierpnia 2009??

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...