Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna, Czy Jakaś Inna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje wybrać się do USA, ale skończyła mi się wiza i muszę się starać o nową. Prowadzę od niedawna własną działalność gospodarczą w Polsce i współpracuję z amerykańską firmą. Dokładnie to wykonuje dla nich projekty głównie geodezyjne. Chciałbym się wybrać do USA odwiedzić rodzinę (mam tam rodzonego brata z zielona kartą), zrobić zakupy i przede wszystkim podpatrzeć jak wygląda praca w tej amerykańskiej firmie z która współpracuje. Nie pracował bym tam, tylko przyglądał się jak pracują, na jakim oprogramowaniu itp. Ułatwiło by mi to bardzo moją dalszą współprace z tą firmą. Myślę o takim pobycie ok. 3 miesięcznym, góra do końca wakacji.I teraz mam pytanie. Jaką wizę powinienem wybrać? Jakąś pracowniczą czy zwykła turystyczną. Dodam, że miałem już wyrabiana 5krotnie wizę, raz była to wiza studencka (F1 bodajże) a reszta to wizy turystyczne. Za każdym razem wracałem w terminie, ostatnio byłem tam dwa miesiące, a przedostatnim razem tylko dwa tygodnie. Poradźcie o jaką wizę powinienem się starać. I jak długo w ogóle się teraz czeka na wizytę w konsulacie od rozmowy telefonicznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobna sytuacje. Miał ważną wizę turystyczną. Zaczął robić interesy z człowiekiem ze Stanów. Umówił się na wizytę w konsulacie, przedstawił, że jechać chce do USA w celach dogadania biznesu. I dodrukowali mu do wizy turystycznej jakąś dodatkową literkę. Nie pamiętam niestety jaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy poczytac strone Ambasady USA aby wiedziec ze jest cos takiego jak wiza biznesowa i jak ja dostac:

a ta literka tzn rodzaj wizy to b-1

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...v_business.html

nastepnym razem prosze nie pisac kilku tematow na ten sam temat na zadnym forum,ok?

a ile sie czeka na rozmowe?a mozesz czekac i 2 dni na rozmowe w sprawie wizy a jak pujdziesz blizej wakacji to i dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...