Skocz do zawartości

Możliwości Wyjazdu Do Usa W Wakacje.


Tomski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mam na imię Tomek, w kwietniu kończe 18 lat. Od pewnego czasu chodzi za mną myśl wyjazdu do USA. Przeglądałem już forum w celu znalezienia formy odwiedzenia Stanów, jednak nic nie wydało mi się odpowiednie. Mianowicie, żaden z proggramów związanych z pracą (AuPair, Camp, Work&Travel, Internship) jest dla mnie niedostępny z racji wieku. Formalnie mógłbym uczestniczyć w programie High School, ale przeszkodą są tu moi rodzice, którzy nie chcą sie zgodzic abym wyjechał na pół roku czy rok, zwłaszcza, że opuściłbym klasę maturalną. Zastanawiałem sie również nad kursem językowym, ale wydaje mi się, że jest to wyjazd za drogi jak na to co oferuje, a poza tym jest niewiele czasu na zwiedzanie i poznawanie kultury USA, chyba że sie mylę? Pomyślałem sobie, że może w te wakacje uda mi sie odwiedzić USA. Jakie widzicie dla mnie możliwości? Jestem otwarty na wszelkie propozycje (obozy, wycieczki, wyprawy, wczasy). Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam, Tomek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rybka

Myślisz, że w biurze będą mieli jakieś ciekawe oferty? Z tego co widziałem na stronach mieli tylko luksusowe apartamenty i rezydencje. Wolałbym żeby był to jakis wyjazd grupowy (nie koniecznie z rówieśnikami), ale wiadomo, że w grupie raźniej.

@sly6

Chciałbym zwiedzić możliwie jak najwięcej. Najbardziej zależy mi na NY i LA. Wiem, że ciężko połączyć to w jednym wyjeździe, dlatego myślałem żeby wybrać tylko jedno wybrzeże a następnym razem zwiedzić drugie. Stawiałbym chyba na wschodnie, ze względu na ceny biletów lotniczych. A wy które bardziej polecacie? Pieniądze dostane na urodziny, w końcu to 18. Chce je przeznaczyć właśnie na ten wyjazd. Pracy raczej nie planuje.

Mój problem polega na tym, że nie wiem specjalnie jakie mam opcje wyjazdu. Chciałbym sie na coś zdecydować, ale brak konkretnych ofert...

EDIT: chyba znalazłem odpowiednie biuro podróży: http://www.amerpoltours.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka szkoła językowa EF (education firts) - miedzynarodowe szkoły jezykowe. Oni organizuja wyjazdy na kursy językowe na całym Świecie, do USA również. Fakt faktem wyjazdy są drogie bo wyjazd do szkoły w chicago np na dwa tygodnie kosztuje 3180 zł i sam musisz sobie kupić bilet. Jednak to jest bardzp fajne rozwiazanie bo poznajesz kulturę Stanów Zjednoczonych, uczysz się jeżyka, masz mały pokoik, wieczorami możesz sobie wychodzić i ogólnie life is great ;) wejdź sobie na stronę www.ef.com i poczytaj.

To jest wg mnie najprostsza opcja wyjazdu 'tymczasowego' i też najbardziej opłacalnna bo choć stosunkowo do innych wyjazdów dwutygodniowych masz 32godizny angielskiego tygodniowo z amerykańskimi nauczycielami więc coby nie było jezyka się nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...