Skocz do zawartości

Co Zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja stację wygląda tak, trzy lata temu starałem się o wizę i we wniosku zaznaczyłem ze byłem karany (błacha sprawa ale skończyła się w sądzie) i chyba to był błąd bo w ambasadzie już jakaś babka która sprawdza papiery wcześniej pytała czy na pewno chce to zaznaczyć i podkreśliła to na czerwono. Oczywiście wizy nie dostałem a byłem razem z zoną ona bez problemu na 10 lat. Teraz w kwietniu planuje ponowną wizę w ambasadzie i zastanawiam się jak teraz wypełnić wniosek czy mam zaznaczyć tą karalność czy nie? Czy wziąć ze sobą zaświadczenie o niekaralności, bo już takie będę miał takie bez wpisów. Co radzicie? Oczywiście staram się o wizę turystyczna wakacje 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze wpisac bo nie masz pewnosci,ze nie maja tego w komputerze ;)

Zazwyczaj jest tak,ze jesli jedno z malzonkow ma juz wize drugie raczej dostaje ja.

Zaswiadczenie o niekaralnosci mozesz miec ze soba bo moze konsul sie o to pytac,

zawsze najgorsza prawda jest lepsza niz klamstwo....i moze okazac sie,ze za swoja uczciwosc dostaniesz nagrode w postaci wizy :)

Wtedy gdy sie ubiegales o wize moze bylo to zbyt swierze.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz innego wyjscia jak kto wpisac

bo starasz sie o wize do USA a nie do Polski,,w Polsce jest cos takiego ze po pewnym czasie masz tzw papiery czyste w USA jestes karany i dlatego tez takie zaswiadczenie nic Ci nie da-dlatego tez jest taki pkt w ds 156 ,,,a wpisujac nie prawde zrobisz sobie wiecej problemow ,,bo wiele osob myli prawo polskie z tym z USA a to jest duzy blad za ktory czasami sie placi duza cene...

a inna sprawa ze maja Twoje ds wczesniejsze a wiec ...

ze wizy nie dostales to moglo to byc cos innego niz to ze byles karany,,ludzie dostaja GC z karalnoscia a tym bardziej z wiza turystyczna,poprostu nie przekonales Ich ze wrocisz na czas i tak miej wiecej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi! Tak tylko mam wrażenie ze jak zaznaczę karalności to będzie argument, który im wystarczy na odmowę. A jak nie zaznaczę to zobaczą wcześniejszy wniosek i pomyślą ze coś kombinuje? Mam jeszcze jedno pytanko, jak po zaznaczeniu karalności ich przekonać, aby mi dali wizę, czy warto radzić się osób firm, które w moim imieniu będą starać się o wizę lub pomogą lepiej wypełnić wniosek. Czy to raczej strata pieniążków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa osoby ze maja tzw czysta kartoteke i nie moga przekonac Konsula zeby im dal wize wiec nie ma tak ze osoby z takim zaznaczeniem nie dostaja wizy

a czy masz sie kogos radzic?jak ktos Ci napisze zle a Ty to podpiszesz swoim imieniem to kto bedzie miec zle ?Ty czy ta osoba ,,nawet jak powiesz ze Ci zle napisali to Ambasada powie ze to Twoja wina i sprawa wiec chyba znasz juz odpowiedz

nie ma takiej firmy ktora cos wypelnia i masz pewnosc na wize w 100%,,jak by tak bylo to juz Polacy mogli by latac bez wiz a tak

wiec zaznacz jak sie maja sprawy i idz tak,,lepiej nie dostac wizy za male zwiazki z Polska niz za klamstwo,pamietaj o tym teraz i w przyszlosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy warto radzić się osób firm, które w moim imieniu będą starać się o wizę lub pomogą lepiej wypełnić wniosek. Czy to raczej strata pieniążków?

Jak jakas firma ma niby "lepiej wypelnic wniosek" z pytaniami typu: gdzie mieszkasz i jak sie nazywasz?

Naprawde myslisz, ze zrobia to lepiej niz ty? Napisz prawde i zaoszczedz "pieniazki" na zwiedzanie.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...