Skocz do zawartości

Wylot Do Usa.proszę O Radę!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moj przypadek jest rownie ciekawy jak wielu z was na tym forum.

Otóż, wygląda to następująco:

Mój ojciec wyleciał do stanów w '99 r , tam oczywiscie znajduje sie do dzis, przedluzajac tym samym wizę turystyczną do dzis dzien.

Placi tam podatki, ma dzialalnosc gospodarcza ,samochod , dom , czyli wszystko co do zycia potrzebne, jednak jak wiadomo ja , jako syn chciałbym go odwiedzic, oczywiscie na ten pomysl wpadlem juzznacznie wczesniej , jednak odmowiono mi wizy dwukrotnie z przyczyny : " NIe wykazal dostatecznej wiezi z krajem macierzystym". mialem wtedy cos kolo 15 i 16 lat.

Dzis studiuje i znow ten temat we mnie sie odzywa , bo jak wiadomo ojciec do mnie nie moze przyleciec bo oznaczlo by to automatycznie" ban" dla niego na 10 lat, ja znow nawet uczac sie tutaj, osiagajac dobre wyniki nie moge odwiedzic ojca absolutnie nie z mojej winy poniewaz gdy on wylatywal mialem mialem zaledwie 10 lat .

Wiem ze wasza wiedza jest duzo wieksza aniezeli moja. Proslibym o rade coz moglbym zrobic w takiej sytuacji, czy jest choć cień szansy na odwiedziny??

Odrazu zaznaczam ze chcialbym jedynie go odwiedzić, to jest jedyna moja intencja a nie staly pobyt, tylko pytanie jak przekonac do tego konsula w Krakowie ...

Jesli nie macie zadnej rade to chociaz wyraźcie opinie ;) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Niestety marne szanse sa na otrzymanie wizy ze wzgledu na Ojca ktory przypuszczam nie jest naprawde tam legalnie tyle lat przedluzajac pobyt.....

Dopuki nie ureguluje statusu(slub by dostac obywatelstwo)raczej konsul nie da wizy,nawet jesli masz plany tylko go odwiedzic.

Powiem tak-bylam w identycznej sytuacji jak Ty ;) Moja Mama po slubie z obywatelem,po 5 latach otrzymala obywatelstwo i dopiero wtedy dostalam bez problemu wize.

20 lat czekalam by sie z nia zobaczyc....

Probuj,stracisz najwyzej pieniadze za oplate a moze sie udac,ostatnio wiekszosc ludzi odchodzi z wiza :P

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac w dziale emigracja chyba tak wychodzi ze chcesz tam byc na pobyt staly ...

a teraz takie cos:

Mój ojciec wyleciał do stanów w '99 r , tam oczywiscie znajduje sie do dzis, przedluzajac tym samym wizę turystyczną do dzis dzien.

a potem piszesz o banie na 10 lat a wiec przedluza pobyt ale nielegalnie ,,szkoda ze nie napisales tak odrazu a piszesz ze przedluza a przedluzac to mozna tez cos legalnie ale jak widac tak nie jest

a teraz czy masz jakies szanse?jak miales te nascie lat mogli pomyslec ze Ojciec Cie zatrzyma a do tego pujdziesz tam do szkoly sie uczyc bo wiele osob tak robi a wiec mogli Ci wizy nie widac plus mlody wiek a wiec inne zachowanie ,cos mogles nie tak powiedziec-zachowac sie a teraz jestes moze juz inna osoba ,,sa tacy ze dostaja wize na wyjazdy do rodzicow

co jest wazne aby pisac i mowic jak sie maja sprawy i wtedy juz zalezy od Konsula jak kto zobaczy i co bedzie...

ps temat przenosze do odpowiedniego dzialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...