Skocz do zawartości

Amerykańskie Prawo Jazdy Na Motocykl Na J1 - Wyrobienie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zdaję sobie sprawę, że kwestię prawa jazdy poruszam po raz setny, jednak przeszukując forum znalazłem tyle rozbieżnych opinii, iż dla pewności chciałbym zapytać jeszcze raz, po kolei;-) W te wakacje wybieram się do Stanów na wizie J1. Chciałbym wyrobić tam na miejscu prawo jazdy na motocykl i po powrocie do Polski zamienić je na normalne, polskie prawko. Pytania, które mi się nasuwają to:

- czy wy robienie prawa jazdy na J1 jest możliwe bez większych problemów? (zawsze sądziłem, że tak, ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi na forum nie jestem już niczego pewien:-P)

- czy można je później zamienić na prawo jazdy w Polsce? Z tego co wyczytałem jest taka możliwość po dokonaniu oficjalnego tłumaczenia dokumentu i zdaniu testów teoretycznych, czy są to wszystkie warunki? Jak wygląda kwestia terminu ważności amerykańskiego prawka (rozumiem, że ważność kończy się wraz z wizą)?

- czy ktoś z Was robił prawko na motocykl w Stanach i może podzielić się wrażeniami?

Zapewne coś mi się jeszcze przypomni;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co czytales i jak czytales bo mozesz miec problem jak jestes na wizie turystycznej lub tez jako nielegalny

..i tak nalezy czytac posty na forum ;)

ale jako ten kto bedzie miec J-1 a do tego numer SSN bedziesz miec taka mozliwosc wiec nie bedzie problemu z tym

co do wymiany prawka to jesli Ci dadza prawko wazne z wiza to musisz je wymienic w czasie waznosci w Polsce w innym przypadku nic z tego nie wyjdzie,pamietaj o tym

moga dojsc badania medyczne dla takiego przyszlego kierowcy a jak mieszkasz blisko WORD to tam sie spytaj o blizsze szczegoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przeczytałem między innymi, iż musisz mieć wizę ważną ponad 4 miesiące, dlatego też pytam;-) Z tego co mówisz wnioskuję, że mogę mieć problem, bo prawko jest wydawane na okres ważności wizy, a więc po powrocie do PL już nic z nim nie zdziałam. Dobrze rozumuję?;-)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Ja się dołączam do tematu bo chcę wyrobić prawko na wizie J-1 z tym że na samochód.

Weszłam na stronę DMV w Waszyngtonie DC i tam są dwa wymagania które nie jestem pewna jak rozumieć:

1.''Non-US Citizens may obtain a DC drivers license if they have a minimum of six (6) months duration of stay in the United States. The DC drivers license will expire with the US duration of stay.'' - rozumiem ze liczy się czas wbity na wizie, a nie rzeczywisty czas pobytu?

2. Muszę przynieść jakis dokument że jestem rezydentem, wśród tych dokumentów wymieniono np. 'lease agreement' - myślicie że to może być zwykła umowa najmu z osobą fizyczną, bo zatrzymuję się u znajomych w sumie, wiec tylko z nimi mogę podpisać...

EDIT: Kurczę, bo w innych tematach pisze że na wizie J-1 nie ma problemu z wyrobieniem, a przecież ona chyba jest na krócej niż 6 miesięcy wbijana skoro jedziesz na wakacje...? Zgłupiałam już. Proszę o pomoc:)!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcac wyrobic sobie polskie prawo jazdy zdajesz tylko teorie i oddajesz tlumaczenie przez tlumacza przysieglego amerykanskiego prawa jazdy wraz z tymze prawem jazdy, a to poniewaz word kontaktuje sie z ambasada amerykanska w Polsce czy taka osoba faktycznie wyrabiala tam prawo jazdy jezeli ambasada potwierdzi to masz nowa kategorie w Polskim prawku, a ambasada odsyla amerykanskie prawo jazdy poczta do domku :( troszke zawile ale mam nadzieje ze zrozumiale. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ida bo nie ma z tym problemu ale to zalezy od przepisow w danym stanie i to nalezy miec na uwadze bo trudno jest pisac o kazdym stanie jak jest..

Nie no rozumiem, ze zależy od stanu, dlatego wkleiłam te dwa konkretne wymagania ze strony Waszyngton D.C., bo chciałam prosić o pomoc w ich interpretacji, tzn. a propos tego lease agreement i tego wymogu 6miesięcznego pobytu, jako że visa J-1 jest chyba zwykle na krótszy czas wydawana (nie wiem bo jeszcze jej nie dostałam, jednakze work and travel trwa ze 3 miesiące średnio). Stąd nie jestem pewna jak pogodzić te trochę sprzeczne informacje.

Antosia - dzięki za opisanie procedury zamiany amerykanskiego prawka na polskie, mam nadzieje ze uda mi sie wyrobic amerykanskie i to info mi sie przyda :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co cala przyjemnosc po mojej stronie uprzedzam tylko ze w polskich osrodkach za bardzo nie wiedza o co chodzi z ta procedura "wymiany" i troszke trzeba sie podenerwowac na nich bynajmniej na ul.Odlewniczej w Warszawie:)jak pojawilismy sie z mezem to zrobili zdziwiona mine i dopiero po kilku dniach zadzwonili i poinforowali o calej tej procedurze poniewaz jest to kraj z poza unii :)byc moze teraz juz sie "ogarneli" i sa bardziej zorientowani. dodam tylko,ze w NJ moi znajomi nie mieli problemu z wyrobieniem prawa jazdy na takiej wizie.niestety nie wiem jak jest w innych stanach i czy cos sie nie zmienilo do tej pory:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida tylko ze moze byc pewien problem z waznoscia takiego prawa jazdy na J-1 poniewaz jesli bedzie wazne na okres waznosci wizy to jak nie przylecisz szybko do Polski to tego prawka nie wymienisz bo bedzie nie wazne.

Antosia a wystarczylo powiedziec ze maja zadzwonic do Ministerstw Infrastruktury lub tez powiedziec ze prosze o pokazanie przepisu ze nie da sie zrobic i najlepiej mowic ze prosze z kierownkiem-moze byc zastepca danego osrodka ...I czasami takie cos wystarcza-ile podobnych spraw tak zalatwilem nie w takich sprawach..

a sprzeczne informacje ida to gdzie sa>

jesli pisza ze ma byc min pobyt 6 miesieczny i masz go wykazac to tak ma byc a wykazujesz to przez rachunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...