Skocz do zawartości

Planowany Wyjazd W Przyszłym Roku. Kilka Pytań


osiouek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was bardzo serdecznie!

Moim marzeniem jest pojechać do USA, jednak nie tylko po to by pozwiedzać, ale też żeby poznać ich kulturę czyli pomieszkać kilka miesięcy.

Opiszę wam mój przypadek i mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc.

Zacznę może o powiedzeniu trochę o sobie. Mam 19 lat i w tym roku w maju zdaję maturę. Postanowiłem, że między liceum a studiami zrobię sobie rok przerwy. Postanowiłem, że spełnię jedno z moich marzeń jakim jest wyjazd do Stanów. Chcę w większości sam sfinansować sobie wyjazd więc na razie załatwiam sobie pracę w Irlandii, by na to zarobić. Poza tym, rozwijam biznes w sektorze marketingu wielopoziomowego, lecz tu dopiero zaczynam i póki co nie zarabiam jeszcze zbyt konkretnych pieniędzy. Myślę, że do przyszłego roku powinienem zarabiać ok. 3 tyś. zł. dochodu pasywnego (czyli zarabiam bez względu na to czy pracuję, czy leże do góry brzuchem). Planuję założenie firmy pod koniec tego roku bądź na początku przyszłego.

Miałem wujka w Stanach, który po 7 latach pobytu dostał zieloną kartę i wrócił do Polski. Moi rodzice otrzymali wizę turystyczną. Mama na 10 lat, a Tata na rok. Mama skorzystała i pojechała do wujka na 3 tygodnie czysto turystycznie. Tata nie wyjeżdżał.

Przechodząc do sedna chciałbym wyjechać na wiosnę 2011 roku. Jak już wyżej pisałem nie chodzi mi o wyjazd turystyczny, chcę pomieszkać i popracować. O jaką wizę powinienem się ubiegać? W jaki sposób uwiarygodnić to, że chcę zostać tylko na kilka miesięcy? Chciałbym wrócić na jesieni na studia.

Gdzie w moim przypadku najlepiej wyjechać? Jak zacząć życie w USA?

Dodam jeszcze, że w czerwcu tego roku zdaję egzamin FCE (chyba raczej nie jest honorowany w Stanach) ale po Angielsku napiszę i dogadam się.

Z gory dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje wyjechac jako au-pair na 1 rok czasu ...moze tez byc work i travel ale muisz byc studentem ..

popytaj sie po biurach ktore ogranizuja wyjazdy na camp ze jak bedziesz miec skonczona szkole srednia to czy bedziesz mogl na takie cos wyjechac

bo wiza turystyczna odpada,,bo jesli bys chcial pojechac i zobaczyc USA to ok ale za to nie mozesz podjac legalnej pracy a tej nielegalnej nie ma za duzo wiec sie nie utrzymasz i nie zarobisz aby cos zobaczyc.

ps piszesz w dziale nie odpowiednim-emigracja ,,to chcesz tam emigrowac-zostac na stale czy tez na jakis czas ,,bo jak tak podejdziesz do tego jak do forum to wyjdziesz bez zadnej wizy..

watek przenosze tam gdzie jego miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps piszesz w dziale nie odpowiednim-emigracja ,,to chcesz tam emigrowac-zostac na stale czy tez na jakis czas ,,bo jak tak podejdziesz do tego jak do forum to wyjdziesz bez zadnej wizy..

Napisałem, że chce zostać kilka miesięcy więc to chyba jest "jakiś czas"

Dziwię się, że kombinatorzy od MLM znajdują wciąż frajerów łykających ten kit.

To nie jest forum dyskusyjne o MLM. Jeżeli uważasz, że to kit to Twoja sprawa. Ja uważam inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisales ze chcesz byc jakis czas tzn ze to nie podpada pod dzial emigracja a do wiza turystyczna -pracownicza,studencka ....i jak zobaczy Konsul ze tak podchodzisz do sprawy tzn nie pobyt czasowy a staly to wyjdziesz bez wizy,rozumiesz teraz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...