Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj dzwoniłam do ambasady bo tydzień temu nie mogłam się dodzwonić, kazali mi dołączyć na dziecko akt urodzenia, I-130, i wysłać to razem z moim cover sheet. Gdy będzie coś brakować to NVC da mi znać.

Nie rozumiem tylko dlaczego za każdym razem pani z agencji powtarzała, że jest za późno na dołączenie córki do mojej petycji. Moja sprawa nabrała tępa w sierpniu, po ukazaniu się dat w biuletynie.

Teraz kompletuje dokumenty, zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

najpierw moja sprawa-faktycznie potrzeba miec zgode podpisana u notariusza jesli dziecko leci tylko z jednym rodzicem.

W calej Polsce na dzien dzisiejszy takie pismo notarialne kosztuje 24zl.

Wypelnia sie wlasnorecznie,nie ma druku do tego.

Teraz sprawa Wioli:

Wysylajac DS 230 wpisujesz wszystkie dzieci ktore leca z Toba,jesli nie bylo dziecko wczesniej dolaczone ten moment bedzie dobry.

Jezeli oplaty byly juz zrobione to niczym sie nie przejmujcie poniewaz oplate za dziecko dokonac na samym interview.

Jest w ambasadzie okienko specjalne do oplat.Przy oddawaniu dokumentow zostaniesz poinformowana ile masz zrobic tej oplaty.

Wiec:wypisujac czlonkow rodziny lecacych z Toba wpisujesz dziecko i to naprawde wystarczy.

Na dziecko szykujesz dokumenty:

-paszport

-kopie paszportu

-zupelny odpis aktu urodzenia

-kopie aktu

-DS 230

-tlumaczenia tych dokumentow

-kopie tlumaczen

-kopie DS 230

-cover sheet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie TY 1 ani tez ostatnia pytasz sie dlaczego ktos cos tam powiedzial..wiele jest przypadkow na tym forum nawet

jak widzisz masz juz odpowiedz od Donaty i pamietam ze mozna bylo takie cos dolaczyc jak byla loteria wizowa ze maz-zona dolaczali swoja 2 polowe jak sie wysylalo papiery ...

oplata chyba bedzie w dolarach jak dobrze pamietam.i faktycznie jest tam takie cos jak okienko do wplat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek po 32 dniach od wjazdu do USA otrzymałem swoją Green Card :)

Stan Illinois, karta ważna 10 lat no i jest ta najnowsza oczywiście.

Wzór Green Card

hej :) mam pytanie czy social security number przyszedł w tym samym czasie co zielona karta? ja na zieloną kartę czekam już 3 tygodnie i nic trochę się niecierpliwie, bo z niczym nie mogę ruszyć do przodu. z góry dziękuję za informację :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) mam pytanie czy social security number przyszedł w tym samym czasie co zielona karta? ja na zieloną kartę czekam już 3 tygodnie i nic trochę się niecierpliwie, bo z niczym nie mogę ruszyć do przodu. z góry dziękuję za informację :) pozdrawiam :)

Ja SSN miałem już jak miałem 4 latka wiec nie czekałem, nie odpowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo czasami o numer nalezy udac sie do urzedu SSN a nie czekac..lub tez popytac sie sasiadow czy niczego nie otrzymali.

hej :) byłam w urzędzie i powiedzieli mi że muszę poczekać miesiąc od przyjazdu, jaki mi nie przyjdzie to wtedy do nich przyjść żeby nie zdublować. Na razie czekam i pytam innych :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...