Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli jest się nielegalnie w USA (przesiedziana wiza turystyczna) i weźmie się ślub z obywatelką USA to już nie mają prawa deportować ? Czy dopiero po złożeniu petycji o Green Card ?

W momencie jak dostaniesz NOA1 na AOS Twój status staje się w pewnym sensie legalny i wtedy Cie nie deportują. Natomiast jakby AOS został odrzucone z jakiegoś powodu (nie bedzie nim overstay bo małżonkowm USC jest wybaczany) to wtedy do widzenia natychmiastowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do tego ze wystarczy ze przyjdzie do rozmowy i urzednik zobaczy ze slub jest na papiery lub tez cos nie gra z papierami i moze to sie skonczyc deportacja ,,bo ze do rozmowy moze nie grozic deportacja to ok ale co po rozmowie bedzie to nie wiadomo

jesli papiery beda odrzucone to wtedy i pozwolenie na prace nie bedzie wazne .

byl juz tutaj taki przypadek ze chlopak wyslala papiery,zostaly one przyjete,dostal pozwolenie na prace a potem zona powiedziala ze nie pujdzie na rozmowe w sprawie GC ..czy takie cos jest czeste to nie wiadomo ale bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Witam.

Moja sytuacja wyglada nastepujaco.Czekam na wize emigracyjna 10lat.Sponsoruje mnie ojciec w kategori F3.W roku 2010 przyszlo do niego pismo ze moja wiza bedzie osiagalna do 9 miesiecy i prosze doslac do nas wszystkie nie zbedne dokumenty co tato uczynil i krok po kroku o co prosili wysylal im ja z mezem zalatwilismy swiadectwo o nie karalnosci ktore ojcu wyslalismy i on dostarczyl rowniez te dokumenty jak prosili ,nastepnie prosili o wplate pieniazkow jakies chyba 400usd na kazda osobe i rowniez to uczynil.I nastala cisza do dnia dzisiejszego.Jak dzwoni i pyta dlaczego niec nie wysylaja to odpowiadaj czekac na date w biuletynie moja piorytet dat to 30sierpien 2002 rok.

Poco pisali ze do 9 miesiecy bedzie osiagalna wiza w roku 2010?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowalas zrozumiec jak dziala visa bulletin i priority dates ? Bo pytanie jest bez sensu... W tym momencie przewidywali ze za 9 miesiecy Twoja PD bedze current, okazalo sie ze nie. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale czasami jest retrogresja i daty sie cofaja.

http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledze biuletyn od 2010 roku i zasadzie dopiero teraz chwilowo zatrzymaly sie daty jest teraz rozpatrywany 15 kwiecien 2002 a miesiac temu tez byl kwiecien tylko tyle ze 1kwietnia.a tak szly wzasadzie o miesiac do tylu.

biuletynie nie bylo widac jakiegos cofniecia,szlo caly czas do przodu.Chyba ze tego nie widac.nie wiem.Dla mnie pytanie moje nie jest bez sensu bo ja poprostu czekam na ta wize juz 10 lat a tu juz tak blisko i doczekac sie nie moge zaraz nowy rok szkolny dzieci do szkoly a ja poprostu nie wiem co robic czy wyjade w tym roku czy nie?wedlug biuletynu powinnam miec wize w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...