Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

witam ,cie aapaulinkaaa czy mogłabyś napisać jak długo czekałaś na jakikolwiek odzew w kategorii F3 ? oraz kiedy była na ciebie zlożona petycja ?

bo jeśli chodzi o mnie to petycja została złożona w sierpniu 2008r. wiec to już pięć lat prawie a z biuletynu wynika że kolejka się przesuwa o 1-2 tygodnie na miesiąc i wygląda na to ze zamiast ok. 8lat przewidzianych w tej kategorii poczekamy dużo dłużej.

dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moja petycja została złożona w grudniu 2002, więc minęło już 10 lat, nie pamiętam dokładnie, ale gdzieś maj, czerwiec 2012r odezwało się NVC. Wczesniej może tak po 8 latach przyszło do mnie pismo, że już niedługo rozpocznie się procedura i trzeba czekać. Niestety trochę sobie poczekasz:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z nudów luknąłem sobie na stronę ambasady i przeżyłem cenowy szok :)

NOWA OPŁATA IMIGRACYJNA USCIS

Wszystkie osoby, które otrzymały wizę imigracyjną począwszy od dnia 01 lutego 2013 roku, muszą dokonać opłaty imigracyjnej USCIS w wysokości 165 dolarów przed wyjazdem do USA.

ponieważ mamy wizytę właśnie w lutym, a do stanów jedzie nas czwóreczka więc czeka nas kolejny wydatek 660$.

jeszcze nie zacząłem ich zarabiać, a już muszę je wydawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, opisze wam badania i interwiew:

Badania robiłem w Krakowie, podzielone są na 2 dni, w pierwszym 8:00 testy kiłowe (nie trzeba być na czczo) i RTG płuc, łączny czas 40 min opłata 40 PLN/os, w następnym dniu odbiera się wyniki, płaci za wizytę z lekarzem orzecznikiem 250 PLN/os w rejestracji i wchodzi się na "badanie". Nas była czwóreczka i weszliśmy wszyscy razem, samo "badanie" hahahaha dobre.......

więc samo badanie polega na wypełnienie dokumentów przez lekarza do ambasady czyli przepisanie danych o szczepieniach z książeczek zdrowia dzieci i kart szczepień dorosłych, lekarz nie wykonuje żadnych badań typowo zdrowotnych. Jeśli dorosły nie ma karty szczepień to lekarz wpisuje średnią. Łączny czas spędzony w gabinecie to 1h (około 15min/os)

W Krakowie CenterMed przy ul. Łazarza 14 posiada własny parking, opłata wynosi 5 PLN/h.

W rejestracji przychodni można płacić gotówką i kartą. Parking tylko gotówką.

Interwiew w Warszawie:

Wizytę mieliśmy na 9:00 ale weszliśmy o 8:30 bo nie było wogóle żadnych osób. Parkować można wszędzie dookoła, płatność w parkomatach tylko monety, parkomety nie wydają reszty więc wrzucajcie po 1 PLN, ja wrzuciłem drobnych na 3h i to zupełnie wystarczyło.

Ważne: jeśli nie macie zaświadczenia o niekaralności lub jest przedawnione jak nasze to mozna je wyrobić na miejscu w Warszawie na Czerniakowskiej 100 oddalonej wg. nawigacji o 5km jakieś 10 minut jazdy od ambasady. Sąd czynny jest od 8:00-16:00. Po wejściu do sądu pobiera sie numerek z automatu i najpierw płaci w kasie 50 PLN/os potem bierze sie kolejny numerek i w wyznaczonym okienku pobiera zaświadczenie. Łączny czas 2 osoby jakieś 20 min. My to zrobiliśmy zaraz po otwarciu sądu, a o 8:30 byliśmy już pod ambasadą.

Podchodzi sie do drzwi z domofonem i dzwoni, ochroniarz informuje, ze nie wolno wnosić żadnych toreb, torebek, walizek i reklamówek, tylko dokumenty w teczkach. Oczywiście moja pani miała swoją ukochaną torebkę ze sobą, ale nie jest to problem, bo naprzeciw ambasady jest fotograf, u którego za drobną opłatą można zostawić zbędny bagaż. Po wejściu do ambasady najpierw pokazujesz paszporty, ochrona sprawdza czy jesteś na liście potem bramka wykrywacza i scaner, ściaga się zegarki, paski oraz inne metalowe przedmioty jak kluczyki. Następnie przechodzi się do kolejnego pomieszczenia gdzie trzeba mieć ze sobą wydruki kodów kreskowych UID dla siebie i rodziny. Wcześniej trzeba się zarejestrować na stronie internetowej, wprowadzić wszystkie dane paszportowe i inne, następnie wydrukować potwierdzenie z kodami kreskowymi. Dwie dziewczyny skanują te kody kreskowe i naklejają nalepki na paszport identyfikujące adres odbioru paszportów, bo teraz kurier nie przywozi nic do domu tylko odbiera się w TNT Kraków lub Warszawa. Po kodach kreskowych wchodzi się do pomieszczania z okienkami. Jest tam pełno krzeseł, ale ludzi było ze 20 sztuk, zostawiacie swoje ubrania i podchodzi się do okienka, przy którym świeci się napis ON. Jeżeli nie ma tam referenta to przy okienku nr 3 znajduje się dzwonek. Naciskasz i pojawia się referent, który zabiera twoje paszporty, sprawdza dokumenty i wydaje ci numerek. Jeśli brakuje jakiś dokumentów to dostajesz checklistę i musisz je przesłać za pośrednictwem TNT z paszportami bez opłat, nie można ich dostarczyć osobiście tylko przez TNT. Jeśli masz jakieś opłaty to robisz to w kasie po prawej przy oknie. Można płacić gotówką lub kartą w złotówkach, euro lub $. Jeśli nie ma kasjerki to naciskasz dzwonek i przychodzi. Ponieważ ja miałem wszystko opłacone w USA to siadamy na na tyłeczku i czekasz obserwując tablicę z numerkami. Po 30 min wyświetla się twój numerek, podchodzisz do danego okienka na pobranie odcisków palców. Jednocześnie referent informuje cię że wg. nowych zasad należy w stanach dokonać opłaty 165$/os po otrzymaniu vizy ale przed wyjazdem. Musi to ktoś zapłacić w stanach, a wam przysłać potwierdzenie, które należy pokazać na granicy. Potem znowu siadasz i czekasz aż twój numerek wyświetli się na tablicy do konsula. Po 45 min weszliśmy na rozmowę, polegała na podniesieniu prawej ręki i złożeniu przysięgi, potem podpisujesz oryginały DS-230, konsul zapytał się do kogo jedziemy, gdzie ta osoba pracuje, gdzie my pracujemy i kiedy chcemy wyjechać. Łączny czas rozmowy z konsulem trwał 5 minut, ale nie ma reguły, bo niektórzy przed rozmawiali nawet 20 minut. Łączny czas interwiew 8:30-11:20 więc 3h. I tyle moi drodzy. Teraz czekamy aż na stronie, z której drukowaliśmy kody kreskowe pojawi się info, że w wybranym przez nas oddziale TNT Kraków lub Warszawa można odebrać paszporty z visami i różowe koperty. W TNT nie ponosi się żadnych opłat zarówno nadając dokumenty do ambasady jak i odbierając. TNT nie dosyła nic do domu nawet za dodatkową opłatą.

Ech ale się opisałem ale chciałem wam wszystko zdać na świeżo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Grumete za tak dokładne opisanie spotkania w ambasadzie.Bardzo się takie informacje przydadzą tym , którzy dopiero się udają na spotkanie z konsulem. Nie rozumiem jedynie za co jest te 165$ od osoby. Moja mama dwa lata temu zapłaciła za nas po 404$ za osobę. I teraz jeszcze raz trzeba zapłacić?

Ja teraz czekam z niecierpliwością na list z ambasady z terminem spotkania. Ja jestem w grupie F3 i moja priority date jest 26 sierpień 2002.

Jeszcze raz dzięki i udanego startu w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika jestes nowa na forum oraz za duzo nie interesujesz sie oplatami i takimi sprawami,,tutaj na forum jest duzo wiadomosci jak kto bylo kiedys ,jak jest teraz

Urzad moze wprowadzic,mozesz cos dodac,odjac oplaty zmienic -zwiekszyc,zmiejszyc

moze ktos Ci znajdzie na forum lub tez sama znajdziesz dlaczego taka jest oplata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...