Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam Was,

z mniej lub bardziej skomplikowanych przyczyn (jedną z nich może być młodzieńcza głupota) osoba wyjeżdżająca do USA po wylosowaniu zielonej karty nie poinformowała o tym, że ma dziecko (które wówczas istaniało, ta osoba o nim wiedziała, co jest udokumentowane w akcie urodzenia). Mijają lata, GC zmieniła się w Obywatelstwo i teraz pojawia sie problem w postaci tegoż dziecka, które chce wyjechać do USA. Najlepiej na stałe.

Moje pytanie brzmi: czy rodzic-obywatel może teraz bez większych konsekwencji poinformowac o istnieniu tego dziecka i zacząć je sponsorować (ma ponad 21 lat)? Czy dziecko musi próbować sie tam dostać innym sposobem?

Męczę sie z tym problemem strasznie, szukam konkretnej, jasnej odpowiedzi, bo większość "zahaczająca" o temat nie była zbyt optymistyczna. Może ktoś z Was wie więcej, lub zna przykład z życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie szukalas odpowiedzi moze od tego zacznijmy?

Jeżeli to do mnie, to głównie w prawie imigracyjnym - co wolno, czego nie wolno i na jakiej podstawie mogą kogoś deportować. Znalazłam gdzieś informację, że wiele zależy od urzędnika, któremu "przyznajemy się" do kłamstwa. W takim przypadku warto ryzykować? I czy, jeżeli dziecko będzie próbowało dostac się do USA inną drogą (zielona karta, work and travel, szkoła), to czy to kłamstwo mimo wszystko nie wyjdzie na jaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie mój Priority Date to 21/10/2002 kiedy mozna spodziewac sie zaproszenia do ambasady i czy zostanie wysłane na mojego meila czy na adres zamieszkania sponsora w USA.Wszystkie dokumety wysyłane były juz w 2011 roku ale było jakies przesuniecie i tu pytanie czy bedzie trzeba wszystko na nowo powtarzac tak jak ze strony sponsora i moim w kraju.

Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Ja mialem priority date 04/2001 a zaproszenie do ambasady dostalem na 10 lipca 2013. Przyszło na email osoby, ktora mnie sponsorowala, jak rowniez na moj polski adres pocztą tradycyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Wypełniłam formę DS-3032 internetowo-online, po przez zalogowanie się na stronie U.S. Department of State Consular Electronic Application Center, używając do nadanego mi numeru sprawy. Została także wykonana płatność przez sponsora. Czy formę DS-3032 należy także wysłać pocztą, czy wystarczy online? Czy ktoś może pamięta jak długo czeka się na zaakceptowanie tej formy przez NVC (moja kategoria to F2A), do kolejnego etapu?

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...