Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Paulina 09 napisał:

Dziękuję za odpowiedzi.

Nie mieliśmy żadnych problemów przez te trzy lata tzn. dokumenty, płatności i wszystko co potrzebne zawsze były dostarczne na czas i oczywiście zgodne z prawdą,karana nigdy nie byłam .

Zadałam to pytanie bo nasza agent z USA zapewnia że nie dostanę odmowy,a niestety gdzieś przeczytałam że może jednak ... zaczęłam szukać informacji w necie i tak się tu znalazłam.

Maz ma domicile w US ? Bo to najczesciej bywa problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Ja już po rozmowie wizy przyznane dla całej rodziny.Dla przypomnienia bylem w Kategorii F3.

Generalnie żadne dokumenty ojca na interview nie były potrzebne.Nawet nie chcieli potwierdzenia wyslania ds260.Najwazniejsze to aktualne świadectwo niekaralności i akty zupelne urodzenia.

Mam jednak pytanko.Wiem ze było na forum ale czy mogę wyjechac pierwszy jako glowny aplicant a po 3 miesiacach zona z dziecmi?Oczywiscie wszyscy w przeciagu 6 miesiecy.Urzedniczka która sprawdzala dokumenty w ambasadzie powiedziała,że musimy wyjechać razem bo w przeciwnym razie żona z dziecmi będą potrzebować osobnych zabezpieczen finansowych?Jak dobrze pamiętam wiele osob na forum mówiło że  mozna wyjechać osobno.

To jak to w koncu jest?

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2016 o 13:34, kzielu napisał:

Maz ma domicile w US ? Bo to najczesciej bywa problemem...

Tak ma , pracuje też od dawna.

Mam jeszcze jedno pytanie.. jutro jadę na badania do Warszawy i osoba która mnie rejestrowała mówi że oni wysyłają wyniki badań do Ambasady a w zaproszeniu jest napisane że mam przyjść z zaklejoną koperta miał ktoś może taka sytuację,czy coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po rozmowie z Pania w ambasadzie.Okazuje się że wyjechać można osobno ale tylko wtedy jeżeli kazdy członek rodziny ma osobno w swoich kopertach ktore się daje na lotnisku AOS.Czyli zabezpieczenie finansowe.W momencie kiedy tylko ja posiadam ten pakiet u siebie musiny wyjechać razem.Jest to chore ponieważ zabezpieczenie jest dla wszystkich i przy moim wjezdzie powinni to wprowadzic gdzies do systemu.

Nadmieniam że na wizach zona i dzieci maja acc/Ftj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
6 godzin temu, irma napisał:

Witam,

Znowu korzystam z informacji tutaj zamieszczonych bo tym razem ja sponsoruje corke w kategorii f2b. Komplet dokumentow wyslalam do NVC 4 marca i okolo 18 marca bede dzwonic w sprawie statusu sprawy. PD jest  Jan2011.

Pozdrawiam

 

Nie wytrzymalam i jeszcze dzisiaj zadzwonilam po raz pierwszy do NVC. Godzina czekania ale warto bylo bo w systemie NVC jest juz odnotowane, ze moje dokumenty otrzymali i teraz trzeba czekac ok 4 tygodni na ich review. No coz cierpliwosc, cierpliwosc, cierpliwosc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam

Jeszcze raz potrzebuje skorzystac z waszej wiedzy ;) , a pytanie mam bardzo proste : chodzi o to czy moge zrobic badania lekarskie w Krakowie ( w przychodni ktora wspolpracuje z konsulatem amerykanskim)  skoro interview mojej sprawy wyznaczone jest w ambasadzie w W-wie ( visa IR5) . Poprostu czy jezeli ktos ma interview w W-wie wyznaczone  to obowiazkowo w tamtejszej klinice musi zrobic te badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...