Skocz do zawartości

Wylot Z Londynu (j1) Powrót Z La


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Wybieram się na Work&Travel '10 , chciałbym wylatywać już końcem maja.

Ponieważ przed wyjazdem odwiedzam znajomych w Londynie wylot będę miał właśnie stamtąd (Londyn -> Philadelphia ewentualnie do NY).

Czy to nie stanowi problemu dla uczestników programu W&T, że wylot będzie z innego państwa ?

Gdzie najlepiej szukać żeby kupić najtańsze bilety ?

Powrót będzie końcem października z Los Angeles (lub z innego miasta na zach. wybrzeżu). Czyli będzie rozumiem Multiply ticket.

Proszę o info gdzie kupić najtańsze bilety i ewentualnie porady dotyczące mojego planu.

Pozdrawiam

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz leciec z Chin do USA bo sie liczy nie podroz a czas przybycia do USA

a gdzie kupowac?jak bedziesz w UK to tam poszukaj czegos ...np Virgin cos moze miec fajnego na takie loty

mozesz wejsc teraz na strony z uk i tam szukac biletow..

masz racje ze to bedzie bilet multi wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto sie nie da zmienic 'miejsca' przylotu

ja w tamtym roku korzystalem dwa razy z biletow typu "multiple destination" i wyszlo moze $40 drozej,

jeden wygladal mniej wiecej tak: PL -> USA Kanada -> PL

czesto jest tak, ze musisz sporo czasu spedzic, zeby znalezc takie polaczenie, ktore pozwoli uzyskac dobra cene

czasem zmiana lotniska wylotu, daty, wplywa zasadniczo na cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Jeszcze podobno jest taniej gdy kupuje się po taniości bilet np. LON-> NYC / NYC -> LON , a pod koniec wakacji po prostu dolecieć już z LA do NYC jakimiś tanimi wewnątrz państwowymi liniami.

Ktoś jeszcze mógłby coś doradzić ? będę wdzięczny ponieważ teraz liczę każdą złotówkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli liczysz tak kazda zlotowke to mozesz sie nie zle przeliczyc a dlaczego?

poniewaz tanie bilety sa ale jakis czas i dluzszy czas przed podroza to raz,,teraz w USA placic sie za bagaz dodatkowy a nawet za podreczny ,,o tym poczytasz na danej stronie linii lotniczej

tak wiec wez to pod uwage jak bedziesz ukladac sobie podroz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie słyszałem ostatnio, łądna lipa.

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Ogólnie zastanawiam się co się bardzie opłaca czy walić z Londynu prosto do Philadelphii z jakąś przesiadką (nieraz po parę godzin czekania albo nawet nocka) czy taniej byłoby do NYC i stamtąd autobusem do celu. Bo słyszałem ze BUS też drogi i nie wiem czy lepiej tej kasy nie zainwestować w bilet.

Porady ? :(

Pozdrawiam

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze... najwygodniej jest lecieć bezpośrednio - moja najgorsza zmora podczas podróży to właśnie problem z bagażami, ale jeśli ograniczysz się maksymalnie, to biorąc taxi w NYC z lotniska do miejsca odjazdu autobusów (zawsze mozesz dojechać metrem/autobusem) to stamtąd do Philly dostaniesz się za 10 $ (tak dziesięć dolarów). Są to tzw. China buses.. podróżowałam nimi po East Coast 4 lata temu i standard jest zupełnie w porządku. Odjazdy/przyjazdy zazwyczaj z dzielnic Chinatown, ale wszystko znajdziesz na stronce http://www.staticleap.com/chinatownbus/

Fantastyczne przeżycie :(, można zrobić rezerwację wcześniej, ale odjazdy są co godzinę (chyba), więc jak nie ten to następny... ludzi naganiają, więc na pewno nie przegapisz. Mimo wszystko polecam szukanie promocji bezpośrednich, bo wiadomo, że to wygodniej i szybciej, ale jeśli lubisz takie kombinowanie - to myślę, że to najlepsza opcja... ta sama droga tylko w liniach Greyhound - to cena kilkakrotnie wyższa + może jakiś poczęstunek po drodze (snack i coś do picia ;). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...